لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۶

حکم اعدام سعید ملک پور متوقف شد


ایران حکم اعدام سعید ملک پور را به حالت تعلیق درآورد. سعید ملک پور، شهروند ایرانی ساکن کانادا، برنامه ریز کامپیوتر است و اتهام او اداره یک وبسایت پورنوگرافیک است.

آقای ملک پور در سال ۱۳۸۷ هنگام سفر به ایران برای دیدار با خانواده اش، دستگیر شد.

هرچند مقامات ایران او را به راه اندازی و اداره یک وبسایت غیراخلاقی متهم کرده اند، سازمان عفو بین الملل گفته است که وبسایت مورد نظر با کمک نرم افزار ساخت آقای ملک پور و بدون اطلاع وی برای انتشار عکس های پورنوگرافیک راه اندازی شده است.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل سعید ملک پور به خبرگزاری مهر گفت که موکلش پس از محاکمه در دادگاه انقلاب تهران و تایید حکم مجازات اعدام از سوی دیوان عالی کشور، در زندان «ابراز ندامت و توبه کرده است.»

آقای طباطبایی به مهر گفت: «با توبه وی، حکم اعدام تعلیق شد.» آقای ملک پور به «توهین به اسلام و مقدسات و به انحراف کشاندن جوانان» متهم شده بود.

دولت کانادا با حمایت از سعید ملک پور به نحوه عملکرد ایران با اواعتراض کرده است و می گوید روند رسیدگی به پرونده آقای ملک پور «عادلانه و شفاف نبود.»

کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درماه فوریه گذشته (بهمن ۱۳۹۱) از دولت ایران خواست تا در حکم سعید ملک پور بازنگری و حکم اعدام او را لغو کند.
XS
SM
MD
LG