لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

حملات هوایی روسیه به خارکیف پنج کشته بر جا گذاشت


حمله روسیه به یک منطقه تفریحی در حومه خارکیف. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
حمله روسیه به یک منطقه تفریحی در حومه خارکیف. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

حملات هوایی روسیه به یک مرکز تفریحی در حومه خارکیف موجب کشته‌شدن دست‌کم پنج اوکراینی و زخمی‌شدن ۱۶ تن دیگر شد.

به گفته شهردار خارکیف، صدای انفجار ناشی از برخورد دو موشک روسیه به این مرکز تفریحی، حوالی ظهر یکشنبه هنگامی که مردم در حال استراحت بودند، شنیده شد.

خبرنگاران رویترز به نقل از امدادگران محلی گزارش دادند که با تخریب این مرکز تفریحی در نتیجه یک انفجار قوی، دومین انفجار نیز پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه رخ داد.

یک زن ۶۹ ساله اوکراینی به نام والنتینا که روبروی این مرکز تفریحی زندگی می‌کند، گریه‌کنان و با صورتی خون‌آلود به رویترز گفت که شوهرش در این حمله کشته شده است.

او که با چشمانی پر از اشک به سوگ از دست دادن شوهر و خانه‌اش نشسته بود، کشتن شهروندان اوکراینی توسط ارتش پوتین را به شدت محکوم کرد.

یک بازرس پلیس نیز در همین ارتباط گفت هیچ سرباز اوکراینی در مرکز مورد حمله روسیه حضور نداشته بلکه غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان باردار قرار بود در آنجا باشند.

او که پس از انفجار اول در محل حضور یافت، حمله موشکی دوم روسیه به این محل را از نزدیک شاهد بود.

مقامات اوکراینی در هفته‌های اخیر بارها روسیه را متهم کرده‌اند با انجام حملات «دو ضربه‌ای» ابتدا به یک محل حمله می‌کند و پس از حضور امدادگران، بار دیگر همان محل را موشک‌باران می‌کند.

خارکیف و مناطق همجوار آن طی هفته‌های اخیر هدف حملات هوایی مستمر روسیه بوده و سربازان پوتین تلاش کرده‌اند پیشروی‌هایی در این منطقه واقع در شمال شرق اوکراین انجام دهند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مدعی است که سربازان این کشور در حال ایجاد یک منطقه حائل برای محافظت در برابر حملات اوکراین به خاک روسیه هستند.

XS
SM
MD
LG