لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۵

اعلام آمادگی پوتین برای کمک به تحقیقات درباره سقوط هواپیمای مالزی


رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه گفت برای کمک به روند تحقیقات در باره سقوط هواپیمای مسافری مالزی آنچه را در توان دارد بکار خواهد برد، اما کیف و کشورهای غربی را متهم به دامن زدن تنش‌ها در منطقه کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین در سخنانی در جلسه شورای امنیت روسیه گفت مسکو آماده است شورشیان را تحت فشار قرار دهد، اما این کار برای حل مشکل کافی نیست.

یک فروند هواپیمای مسافری خطوط هوایی مالزی روز پنجشنبه گذشته در مناطق تحت کنترل جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق اوکراین سقوط کرد و همه ۲۹۸ سرنشین آن کشته شدند.

ایالات متحده و کشورهای غربی شورشیان مخالف دولت را متهم می‌کنند که با استفاده تجهیزات روسی، هواپیما را هدف قرار دادند و همچنین از مسکو به خاطر حمایت از شورشیان و نقشی که در بحران بوجود آمده داشته، انتقاد می‌کنند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین ادامه حملات نظامی نیروهای دولتی اوکراین در بخش‌هایی از منطقه را محکوم کرد و مدعی شد ناظران بین‌المللی در صحنه، به دلیل نگرانی‌های امنیتی، به ندرت به آن توجه می‌کنند.

پوتین همچنین غرب را مورد حمله قرار داد و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، را به تقویت نیروهایش در اروپای شرقی متهم نمود.

XS
SM
MD
LG