لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

نبرد خونین در اوکراین؛ فرار روس‌ها و رهاسازی ۳۰ دستگاه خودروی زرهی


وزارت دفاع بریتانیا، روز جمعه اعلام کرد که نیروهای روسیه احتمالاً «ده‌ها خودروی زرهی» خود را در یک حمله نافرجام در نزدیکی شهر وولدار در شرق اوکراین از دست داده‌اند.

رئیس روابط بین‌الملل پنتاگون هم روز جمعه گفت: «اگر چه روسیه ده‌ها هزار سرباز و احتمالاً نیمی از تانک‌های اصلی خود را در اوکراین از دست داده است، اما نیروهایش در حال سازگاری با شرایط هستند.»

به گزارش رویترز، شهر وولدار، سنگر تحت کنترل اوکراین در تقاطع استراتژیک بین خطوط مقدم شرقی و جنوبی، شاهد برخی از خونین‌ترین نبردهای جنگ بوده است.

وزارت دفاع بریتانیا در یک جلسه توجیهی روزانه اعلام کرد نیروهای روسی احتمالاً بر اثر یک حادثه فرار کرده و حداقل «۳۰ خودروی زرهی» عمدتا سالم را رها کرده‌اند.

عکس‌های تاییدنشده به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط وبلاگ‌نویس‌های نظامی، چندین خودروی زرهی و تانک را نشان می‌دهد که در سراسر میدان نبرد پراکنده شده‌اند. این در حالی است که یک وبلاگ‌نویس طرفدار روسیه نسبت به «بحران» در فرماندهی نیروهای روس هشدار داده است.

وزارت دفاع روسیه در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده است اما می‌گوید عملیات نظامی در نزدیکی وولدار و شهر باخموت در شرق اوکراین در جریان است.

محدودیت‌های اقتصادی غرب، ظرفیت صنعتی روسیه را تضعیف کرده و این کشور پهپادهای ایرانی را برای حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین خریداری کرده و از آنها استفاده می‌کند.

وبلاگ نویسان روسی که اغلب به شدت از عملکرد فرماندهان ارشد نظامی این کشور در اوکراین انتقاد می کنند، درباره تلفات گزارش شده در وولدار نیز صحبت کرده‌اند.

یکی از وبلاگ نویسان نظامی روز پنجشنبه با انتشار تصاویری از کانال تلگرامی اوکراینی که گزارشی از منطقه جنگی ارائه می‌دهد، گفت که «۳۱ خودروی زرهی» پس از ارسال بدون پوشش توپخانه توسط پهپادهای اوکراینی منهدم شده است

XS
SM
MD
LG