لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

۶۰ قانونگذار آمریکایی از دولت بایدن خواستند برنامه هواپیماهای بدون سرنشین ایران را هدف قرار دهد


یک گروه دوحزبی متشکل از ۶۰ قانون‌گذار ایالات متحده روز سه‌شنبه در نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده و اعضای ارشد کاخ سفید از آنها خواستند به طور ویژه برنامه هواپیماهای بدون سرنشین جمهوری اسلامی را هدف قرار دهند.

به گزارش اورشلیم‌پست براد اشنایدر از ایلینوی، آگوست فلوگر و هنری کوئلار از تگزاس و دان بیکن از نیوجرسی رهبری این نامه را بر عهده داشتند.

آنها نوشته‌اند: «ما عمیقاً از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه پهپادهای ساخت ایران که در اوکراین کشف شده‌اند نگرانیم، این پهپادها حاوی قطعاتی هستند که در ایالات متحده ساخته شده‌اند، ما از شما می‌خواهیم که یک رویکرد هماهنگ و همه‌گیر را برای قطع زنجیره‌های تامین ایران، شامل تعطیل کردن شرکت‌های مخفی که توسط دشمنان ما برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌شوند و فشار بر متحدان ما برای برخورد با توزیع‌کنندگان این قطعات در اروپا و آسیا ایجاد کنید.»

آنها در ادامه این نامه نوشته‌اند درک می کنند که این روند حداقل تا حدی در حال انجام است و خواستار ارائه به موقع گزارشات در مورد پیشرفت‌های انجام شده و برنامه های آینده هستند.

قانونگذاران نوشتند: «ناوگان پهپادهای ایران، پیامدهای گسترده‌ای فراتر از جنگ علیه اوکراین دارد». این تسلیحات ابزار دیگری را برای ایران و گروه‌های نیابتی‌اش در اختیار می‌گذارد تا در منطقه نمایش قدرت دهد و نیروهای ما، متحدان کلیدی و آزادی ناوبری جهانی را تهدید کنند.»

گفتنی است پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین که با تحریم‌های جهانی همه‌جانبه و با هدف منزوی ساختن کرملین انجام شد، جمهوری اسلامی، پهپادهای نظامی خود را برای کمک تسلیحاتی به روسیه در اختیار این کشور قرار داده است.

XS
SM
MD
LG