لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

انتخابات پارلمانی در شبه جزیره کریمه برگزار شد


پرچم سرخ کمونیستی در راهپیمایی و جشنی که برای الحاق کریمه به روسیه برگزار شد، به اهتزاز درآمد - شبه جزیره کریمه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
پرچم سرخ کمونیستی در راهپیمایی و جشنی که برای الحاق کریمه به روسیه برگزار شد، به اهتزاز درآمد - شبه جزیره کریمه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۲

ساکنان شبه‌جزیره کریمه در دریای سیاه، که روسیه از اسفندماه آن را عملاً از اوکراین گرفته و به خاک خود منضم کرده‌، برای انتخاب اعضای پارلمان منطقه‌ای به پای صندوق‌های رأی می‌روند. انتظار می‌رود حامیان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه بیشترین کرسی‌های پارلمان کریمه را تصاحب کنند.

سخنگوی شورای امنیت ملی اوکراین روز یک‌شنبه به آسوشیتدپرس گفت اوکراین انتخابات پیشِ‌ رو را غیرقانونی می‌داند و آن‌هایی که مسئول برگزاری انتخابات هستند، ممکن است به تهام تصرف قدرت و اختیارات دولتی محاکمه شوند. در صورت محکوم شدن این افراد، تا ده سال زندان در انتظارشان خواهد بود.

گزارش‌های خبری از کریمه حاکی است نظرسنجی‌های پیش از انتخابات نشان می‌دهد «حزب روسیه متحد» حامی اصلی آقای پوتین در پالرمان ملی روسیه، احتمالاً بیشترین تعداد از ۱۰۰ کرسی‌ پارلمان منطقه‌ای را تصاحب خواهد کرد. دو حزب دیگر به نام‌های «فقط روسیه»، حزب لیبرال دموکرات که آن‌ هم از آقای پوتین حمایت می کند، و حزب کمونیست هم ممکن است بتوانند کرسی‌هایی احراز کنند.

XS
SM
MD
LG