لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

رابرت مالی، استاد دانشگاه پرینستون شد


رابرت مالی
رابرت مالی

رابرت مالی، نماینده ویژه پیشین آمریکا در امور ایران، از ترم پاییز به عنوان «استاد میهمان» در دانشکده روابط‌‌ بین‌الملل دانشگاه پرینستون به تدریس درس‌های «تصمیم‌گیری سیاست خارجی» و «دیپلماسی» خواهد پرداخت.

بر اساس بیانیه دانشگاه پرینستون، رابرت مالی نماینده ویژه پیشین در امور ایران ـ که در حال حاضر از سمت خود به عنوان فرستاده ویژه برای ایران تعلیق شده است ـ درس‌های «تصمیم‌گیری سیاست خارجی» و «دیپلماسی» را در مقاطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی تدریس خواهد کرد.

همچنین این بیانیه افزود که بینش‌ سیاسی رابرت مالی ـ که در چندین دولت، از جمله دولت اوباما و کلینتون و همچنین در «گروه بحران بین‌الملل» خدمت کرده است ـ فهم دانشجویان روابط بین‌الملل [از مسايل بین‌المللی] را تقویت می‌کند.

رئیس دانشکده روابط بین‌الملل پرینستون در این بیانیه از «کمک‌های ارزشمند و تجربیات دیپلماتیک» رابرت مالی استقبال کرده است.

پیش‌تر رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در وزارت خارجه ایالات متحده بود. او دو سال پیش در پی روی کار آمدن دولت جو بایدن به این مقام منصوب شد.

مالی در حالی به این سمت منصوب شده بود که در زمان دولت اوباما، در توافق هسته‌ای با ایران نقش داشت. پیش از رابرت مالی، برایان هوک در دولت ترامپ در این سمت حضور داشت.

XS
SM
MD
LG