لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

شاهزاده رضا پهلوی:‌ همه شرایط لازم برای سرنگونی رژیم فراهم است


شاهزاده رضا پهلوی. عکس آرشیو
شاهزاده رضا پهلوی. عکس آرشیو

شاهزاده رضا پهلوی در یک گفتگوی اختصاصی با نشریه دیلی تلگراف گفته همه شرایط لازم برای سرنگونی رژیم فراهم است و این فرصت اکنون در مقابل اپوزیسیون جمهوری اسلامی قرار دارد.

شاهزاده رضا پهلوی که بعد از نشست با هفت نفر دیگر در دانشگاه جورج تاون واشنگتن، تور اروپایی را برای ملاقات با مقام‌های اتحادیه اروپا درباره آینده ایران آغاز کرده،‌ در این گفتگو، به پیوستن برخی از طرفداران اصلاحات برای سرنگونی حکومت ایران گفت: خیلی از کسانی که در داخل دیدگاه‌های اصلاح‌طلبی داشتند اکنون خواستار تغییر رژیم هستند و در سطح بین‌المللی نیز جهان متوجه شده که رژیم ایران ریشه اصلی مشکلاتی همچون مساله هسته‌ای، تروریسم و حمایت تسلیحاتی از روسیه در جنگ اوکراین است.

وی در بخشی از این گفتگو به اهمیت قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت اگر این اقدام از سوی اتحادیه اروپا صورت بگیرد، تاثیر حیاتی دارد و موجب جدا شدن سریع‌تر اعضای سپاه از این گروه خواهد شد.

شاهزاده رضا پهلوی قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا را به منزله «کشیدن بزرگ‌ترین دندان رژیم» نامید.

شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، مسیح علینژاد و نازنین بنیادی در ده روز اخیر با مقامات اروپایی دیدار کردند و خواستار قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپایی شدند.

در مقابل برخی مقامات اتحادیه اروپایی از جمله جوزپ بورل می‌گویند هنوز زمینه حقوقی کافی برای چنین اقدامی مهیا نیست.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG