لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد در جمع ایرانیان در رم: دیکتاتور را ساقط خواهیم کرد


مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون در تجمع ایرانیان در شهر رم سخنرانی کردند.
مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون در تجمع ایرانیان در شهر رم سخنرانی کردند.

حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد عصر چهارشنبه ۳ اسفند در شهر رم در تجمع ایرانیان در پایتخت ایتالیا سخنرانی کردند.

حامد اسماعیلیون در این تجمع گفت: رفاه تنها در سایه آزادی بدست می‌آید. در سایه این آزادی عدالت اجتماعی، عدالت برای قربانیان جمهوری اسلامی و عدالت زیست محیطی را در نظر بگیرید. برای آزادی بجنگیم و بدانیم هر گروه، ناحیه، صنف و مجموعه‌ای صدایی دارد و باید حرف خود را بزند و دیگران باید بشنوند.

وی افزود: نوع حکومت آینده را باید به بعد از سرنگونی سپرد اما همه را به سکوت دعوت نکنیم. جامعه روشنفکری ایران را تحقیر نکنیم که سخن نگوییم و نقد نکند بلکه برعکس باید ناظران را دعوت کنیم که ببینند و بنویسند و سخن بگویند. درباره تاریخ معاصر ایران بیشتر بخوانیم.

اسماعیلیون گفت: احزاب را تقویت کنیم. فعالین سیاسی را ترغیب کنیم تا حزب تشکیل دهند و جریان های سیاسی اصلی را بسازند. عضویت در احزاب کار اشتباهی نیست. با بی اعتنایی به احزاب سیاسی، آنچه می‌خواهیم به دست نمی‌آید. درست است که اکنون چهره های مردمی و فعالان مدنی به کمک آمده باشند اما سیاست در آینده ایران متعلق به احزاب است.

وی افزود: پنج ماه زمان زیادی نیست. برای به ثمر رساندن خواسته ها باید ادامه داد. اگر بلافاصله بعد از یک تظاهرات بزرگ، سپاه را در فهرست گروه های تروریستی نگذاشتند، اصرار کنید، بر این درها بکوبید. بالاخره این درها گشوده می‌شوند.

اسماعیلیون گفت: قدرت اصلی از مردم می‌آید. ما حق خود را از کسی التماس نمی‌کنیم. هرجا لازم است حق را بگویید و نیاز به مصلحت اندیشی نیست. ما همه می دانیم که مردم ایران در برابر حکومتی ستمگر حق مطلق هستند. ما همه می‌دانیم غرب تا چه اندازه با قاتلین ما و قاتلین مردم ما مماشات کرده است؛ بگویید سپاه را در فهرست تروریستی بگذارند. بگویید سفرای حکومت فریب و دروغ را اخراج کنند. بگویید وابستگان به حکومت را اخراج کنند. بگویید در دستیابی به اینترنت آزاد به کمک ایرانیان بیایند. بگویید از همین دریچه های دیپلماسی که اصرار بر حفظش دارند، فقط آزادی زندانیان سیاسی را بخواهند.
به همه دنیا بگویید ما با کمک یا بدون کمک کشورهای دموکراتیک ما دیکتاتور را ساقط خواهیم کرد. هرگز شک نکنید که ایران به آزادی خواهد رسید و عدالت اجرا خواهد شد.

مسیح علینژاد نیز که صدایش گرفته بود، در یک سخنرانی کوتاه گفت: ما که سالها تنها جنگیده‌ایم، همه مان به جرم کرد بودن، بلوچ بودن، بهایی بودن، یهودی بودن، به جرم زن بودن، همجنسگرا بودن، انسان بودن، همه مان زیر سایه جمهوری اسلامی به اعدام محکوم هستیم. هنوز حکم اعدام ما امضا نشده است. ما اگر با هم نباشیم، یکی یکی کشته می‌شیم.

وی افزود: امروز آلمان دو دیپلمات جمهوری اسلامی را اخراج کرد. باید همه دیپلمات‌های جمهوری اسلامی و تروریست‌ها اخراج شوند. ما به تمام کشورهای غربی می‌گوییم جمهوری اسلامی دشمن دموکراسی است. پوتین در کنار خامنه‌ای رهبران جنگ طلب‌ترین رژیم های جهان هستند.

علی نژاد گفت: باید بر اصول‌مان پایبند باشیم. جمهوری اسلامی در دهه های گذشته ما را زخمی کردند و آنها از عدم اتحاد ما سوء استفاده کردند. ما باید متحد شویم. همه کسانی که دل در گرو ایران دارند، دشمن مشترک‌شان یک نفر است: خامنه‌ای.

وی در پایان گفت: ما ملت بزرگی هستیم. ما ملت متمدنی هستیم. الان وقتش است که تاریخ، تمدن و فرهنگ‌مان را به جامعه جهانی نشان بدهیم.

در روزهای اخیر شاهزاده رضا پهلوی به همراه حامد اسماعیلیون، مسیح علینژاد و نازنین بنیادی در سفر اروپایی سعی دارند توجه مقامات را به وضعیت ایران جلب کنند،، آنها چند هفته پیش یک نشست مشترک در دانشگاه جورج تاون واشنگتن برگزار کردند. آنها می‌گویند در حال تلاش هستند تا منشوری را برای «انقلاب ایران» آماده کنند.

XS
SM
MD
LG