لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

شاهزاده رضا پهلوی، هفته آینده در پارلمان اروپا سخنرانی می‌کند


Prince Reza Pahlavi شاهزاده رضا پهلوی در کنفرانس خبری ۲۸ مهر ۱۴۰۱
Prince Reza Pahlavi شاهزاده رضا پهلوی در کنفرانس خبری ۲۸ مهر ۱۴۰۱

چارلی ویمرز نماینده سوئد در پارلمان اروپا با انتشار توئیتی خبر داد که به دعوت او، شاهزاده رضا پهلوی سه شنبه هفته آینده در پارلمان اروپا سخنرانی خواهد کرد و در حاشیه آن با تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا ملاقات خواهد داشت.

این خبر یک روز پس از آن اعلام می‌شود که هزاران ایرانی از نقاط مختلف اروپا و آمریکا در بروکسل جمع شده بودند تا همزمان با برگزاری جلسه شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا، درخواست قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی را مطالبه کنند.

چهره‌هایی از جمله حامد اسماعیلیون سخنگوی انجمن خانواده‌های پرواز پی‌اس۷۵۲، مسیح علی‌نژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، علیرضا آخوندی عضو ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، سعید بشیرتاش فعال سیاسی، و دریا صفایی عضو ایرانی‌تبار پارلمان بلژیک، دست در دست هم در این راهپیمایی حضور دارند.

آخر هفته گذشته نیز حضور چهرهای مخالف جمهوری اسلامی در کنفرانس امنیتی مونیخ خبر ساز شده بود. کنفرانس امنیتی مونیخ، امسال به جای مقامات جمهوری اسلامی میزبان مخالفان جمهوری اسلامی از جمله شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی بود که به همراه سناتور رابرت منندز و هانا نیومن، دو قانونگذار آمریکایی و اروپایی در یک نشست به بررسی موضوع ایران و اعتراضات ماه‌های اخیر پرداختند.

پس از شروع این دور از اعتراضات سراسری ایران که از ۲۶ شهریور بعد از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد نیروی انتظامی آغاز شده و در تمام استان‌های کشور جریان دارد، ایرانیان خارج از کشور به طور مداوم راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در صدها شهر جهان برای حمایت از معترضان داخل ایران و تأثیرگذاری بر سیاست‌های جهانی در قبال ایران برگزار می‌کنند.

XS
SM
MD
LG