لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

یک نهاد حقوق بشری: رضا محمدحسینی توسط سه مسئول زندان اوین «ضرب و شتم»‌ شد


رضا محمدحسینی
رضا محمدحسینی

منابع خبری در ایران گزارش دادند رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در اوین، پنج‌شنبه ۱۱ آبان توسط «سه تن از مسئولان زندان» مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا محمدحسینی که پس از شش ماه بازداشت همچنان در زندان اوین «بلاتکلیف» است، پس از «ضرب و شتم» توسط «مسئولان زندان» دچار آسیب «از ناحیه قفسه سینه و دنده» شده است.

روز چهارشنبه یک منبع مطلع به صدای آمریکا گفته بود که جلسه رسیدگی به پرونده این زندانی سیاسی مشروطه‌خواه به دلیل امتناع او از پوشیدن لباس زندان برای اعزام به دادگاه، به تعویق افتاده و به شنبه ۱۳ آبان موکول شده است.

برخی منابع غیررسمی نیز گزارش داده‌اند که این زندانی سیاسی توسط چند زندانی عادی «ضرب و شتم و تهدید جانی» شده است.

در هفته‌های گذشته پدر رضا محمدحسینی در حالی درگذشت که مقامات زندان او را از حضور در مراسم تشعییع

رضا محمدحسینی که بهمن ۱۴۰۱ از زندان رجایی‌شهر در استان البرز آزاد شده بود، دوباره ۱۱ اردیبهشت توسط مأموران اطلاعات سپاه بازداشت شد و به بازداشتگاه یک الف سپاه پاسداران انتقال یافت.

بنا بر گزارش پیشین به صدای آمریکا در روز ۱۲ شهریور، همچنین پرونده‌ای تازه برای رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی، با شکایت «اداره کل زندان‌های استان تهران» و با اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «نشر اکاذیب» تشکیل شده و بنا بر مستنداتی که در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا قرار دارد، این پرونده در شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ (اوین) قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG