لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

برگزاری رزمایش سپاه در جزایر ایرانی؛ سلامی: نیازی به حضور آمریکا و اروپا در منطقه نیست


برگزاری رزمایش سپاه در جزایر ایرانی؛ همزمان با تقویت نظامی آمریکا در خلیج فارس
برگزاری رزمایش سپاه در جزایر ایرانی؛ همزمان با تقویت نظامی آمریکا در خلیج فارس

همزمان با اعلام گسترش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس برای تامین امنیت تجارت دریایی این منطقه، سپاه پاسداران روز چهار‌شنبه در جزایر ایرانی خلیج فارس رزمایش نظامی برگزار کرد.

به گزارش آسوشیتد‌پرس، سپاه پاسداران در این رزمایش که بر «جزیره ابوموسی و جزیره تنب‌بزرگ» متمرکز شده بود، قایق‌های تندرو، چتربازان، پهپادها و سامانه‌های موشکی را به نمایش درآورد.

حسین سلامی، فرمانده سپاه در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت:‌ «پیام اصلی رزمایش نیروی دریایی سپاه این است که کشورهای منطقه به تنهایی و براساس اخوت و مودت اسلامی قادر هستند تا امنیت منطقه خلیج فارس را برقرار کنند.»

او همچنین تصریح کرد:‌ «هیچ نیازی به حضور آمریکا یا متحدان اروپایی آمریکا برای حضور در این منطقه وجود ندارد.»

ژنرال مایکل کوریلا، فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام»، چندی پیش در واکنش به تلاش‌های جمهوری اسلامی برای تهدید جریان آزاد کشتیرانی تجاری، از اعزام هزاران تفنگدار و ملوان آمریکایی به همراه هواپیماهای جنگنده و ناوشکن یو اس‌اس توماس هادنر به تنگه هرمز خبر داده بود.

چهارشنبه ۲۶ ژوئیه نیز رزمایش «سپر نگهبان» ائتلاف دریایی، متشکل از نیروهای ١١ کشور از جمله آمریکا و بریتانیا، که آب‌راه‌های خاورمیانه را نظارت و گشت‌زنی می‌کنند، در خلیج فارس به پایان رسید.

به گزارش صدای آمریکا رزمایش «سپر نگهبان» همزمان با تقویت حضور نظامی ایالات متحده در خاورمیانه و همچنین سفر ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده مرکزی ایالات متحده «سنتکام»، به اسرائیل و دیدار او با مقامات بلندپایه این کشور از جمله یواو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، انجام شد.

XS
SM
MD
LG