لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

فرمانده سنتکام، با هدف «تقویت مشارکت نظامی» به مصر رفت


ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده مرکزی ایالات متحده «سنتکام»
ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده مرکزی ایالات متحده «سنتکام»

ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» جمعه در این ماموریت دو روزه خود با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده دوم ارتش مصر برای «تقویت مشارکت نظامی» آمریکا و مصر دیدار و گفت‌وگو کرد.

این گزارش حاکی از آن است که «نگرانی‌های امنیتی مشترک»، از جمله «امنیت مرزی» و «تقویت آموزش‌های مشترک» در دستور کار فرماندهان قرار دارد.

همزمان در این بازدید، هماهنگی رزمایش «ستاره روشن ۲۳» که با حضور هفت هزار نظامی از ۳۳ کشور جهان در منطقه برگزار‌خواهد شد، از دیگر موضوعات گفت‌وگو و تبادل نظر فرماندهان بود.

همچنین در این دیدار ژنرال کوریلا از ارتش مصر در برقراری «امنیت منطقه» و نقش آنها در عملیات تخلیه غیر‌نظامیان از سودان ستایش کرد.

در این گزارش همچنین آمده است که فرماندهان سنتکام و ارتش مصر به موضوع «بهبود امنیت» در امتداد مرز مصر و نوار غزه با تمرکز بر گذرگاه مرزی رفح نیز پرداختند.

ژنرال مایکل کوریلا با یادآوری روابط نزدیک نظامی آمریکا با مصر ـ که در ۳۰ سال گذشته گسترش یافته ـ بر «تعهد متقابل» آمریکا و مصر بر «ثبات و امنیت منطقه» تاکید کرد.

فرمانده سنتکام هدف اینگونه مشارکت تقویت شده را «افزایش قابلیت همکاری» بین نیروهای سنتکام، نیروهای مسلح مصر و سایر شرکت‌کنندگان منطقه‌ای برای «تضمین صلح و امنیت» در منطقه خواند.

پیش‌تر نیز همزمان با اعزام جنگنده‌های اف-۳۵ راهبردی آمریکا به منطقه خاورمیانه، «ژنرال مایکل کوریلا»، از اسرائیل بازدید و با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و دیگر سران نظامی آن کشور نیز گفت‌وگو کرد.

XS
SM
MD
LG