لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۲

ادعای رئیسی همزمان با سرکوب معترضان در ایران: جمهوری اسلامی «پرچمدار عدالت» است  


سخنرانی ابراهیم رئیسی در هفتاد و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد
سخنرانی ابراهیم رئیسی در هفتاد و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در هفتاد و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

رئیسی در این سخنرانی که روز چهارشنبه انجام شد حکومت جمهوری اسلامی را «پرچمدار عدالت در جهان» توصیف کرد.

رئیسی در حالی این ادعا را مطرح کرده است که اعتراضات سراسری به مرگ زن جوانی به نام مهسا امینی در زمان بازداشت، دست کم در ۲۳ استان ایران جریان دارد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تلاش‌ها برای گسترش ناتو، گفت: «ماهیت لشکرکشی به غرب آسیا و گسترش ناتو به شرق اروپا تفاوتی با یکدیگر ندارند چرا که در هر دو مورد، سرنوشت کشورها توسط آمریکایی تعریف می‌شود که منافع خود را با هزینه‌ دیگران دنبال می‌کند.»

ابراهیم رئیسی همچنین مدعی شد که حکومت ایران «امروز به تکیه‌گاه امنیت در منطقه و پیش‌تاز راستین مبارزه با تروریسم در جهان تبدیل شده است.»

او همچنین گفت که ایران کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، را از طریق یک دادگاه به گفته او «عادلانه» دنبال می کند.

ابراهیم رئیسی ادامه داد که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی «صلح‌آمیز» است و حکومت ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. او خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را «امام» نامید و گفت که «فتوای شرعی» او باعث ممنوعیت چنین اقدامی می‌شود.

به گفته ابراهیم رئیسی، جمهوری اسلامی با ارتباطات گسترده بین‌المللی موفق شده تحریم‌ها را شکست بدهد. او گفت ایران در مذاکرات احیای برجام جدی است و بدون توجه به نتیجه مذاکرات راه خود را ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG