لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

ابی در اعتراض به حضور ابراهیم رئیسی در اجلاس سازمان‌ملل به نیویورک سفر می‌کند


ابراهیم حامدی، خواننده، مشهور به ابی
ابراهیم حامدی، خواننده، مشهور به ابی

ابراهیم حامدی، خواننده مشهور به ابی، تأکید کرد که «با کمال میل» در تظاهرات اعتراض به حضور ابراهیم رئیسی در سازمان ملل، در نیویورک حضور خواهد یافت.

آقای ابی که روز دوشنبه ۲۸ شهریور در برنامه‌ای زنده در اینستاگرام با مسیح علینژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر گفت‌وگو می‌کرد، با تقدیر از کشف حجاب چند هنرمند ایرانی در اعتراض به مرگ مهسا امینی تحت بازداشت فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، گفت که وضعیت زنان در ایران «مثل کاردی است که از استخوان گذشته» و «آب از سر گذشته» است و «این جمهوری اسلامی آن قدر زشت است» که هیچ کلامی نمی‌تواند این حکومت ظالم را توصیف کند.

او با اشاره به سخنان شاهین نجفی، گفت که برای مقابله با جمهوری اسلامی «به جای این که گریه و زاری کنیم، باید خشمگین باشیم و خشممان را با هم شریک شویم.»

این هنرمند سرشناس ایرانی، اضافه کرد: «من به دوستانی که در نیویورک هستند ملحق خواهم شد و با کمال میل در اعتراض به حضور ابراهیم رئیسی حاضر خواهم شد. به چه مناسبتی چنین کسی باید بیاید در تریبون سازمان ملل سخنرانی بکند؟ کسی که هزاران آدم را کشته! من فکر می‌کردم تریبون سازمان ملل مقدس است و حالا ببینید چه کسانی دارند از این تریبون به نفع خود استفاده می‌کنند!»

آقای ابی با بیان این که در این سال‌های دور از ایران، «پنج عزیز از دست داده»، گفت که زندگی بیرون از ایران به این معنی نیست که کسی آسوده باشد و میهنش را فراموش کند. او عنوان کرد: «فکر من مشغول ایران است و از صبح که بلند می‌شوم اخبار ایران را مرور می‌کنم.»

این خواننده نامدار ایرانی با استقبال از اعتراض داریوش اقبالی، دیگر خواننده نام‌آشنای ایران، به حضور یافتن ابراهیم رئیسی در اجلاس سازمان ملل، تأکید کرد که این اعتراض نه فقط به شخص او، بلکه به کل جمهوری اسلامی است و گفت: «من می‌توانم صدای کوچکی باشم و با پیوستن صداهای کوچک «نعره‌ای بلند» می‌شود برای آزادی. برای آزادی باید هزینه داد و نمی‌توان بدون هزینه آزادی را به دست آورد.»

XS
SM
MD
LG