لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۲

پوتین:تضمین شود که برنامه اتمی ایران تسلیحاتی نیست


ولادیمیر پوتین در سفر اخیرش به خاورمیانه با رهبران اسرائیلی و فلسطینی ملاقات کرد
ولادیمیر پوتین در سفر اخیرش به خاورمیانه با رهبران اسرائیلی و فلسطینی ملاقات کرد
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه می گوید ایران از حق استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی برخوردار است اما باید تضمین شود که این برنامه به ظاهر شدن جنگ افزار اتمی منجر نخواهد شد.

خبرگزاری نووستی روسیه، همچنین همزمان با سفر آقای پوتین به روسیه بخش دیگری از سخنان وی را نقل می کند که گفته است «مسئله ایران ساده نیست» ولی معتقداست «این مسئله می تواند و باید به گونه ای صلح آمیز از طريق مذاکره حل و فصل شود. اما باید تضمین های قانع کننده ای برای جامعه بین المللی در این خصوص وجود داشته باشد که اجرای این برنامه به ظاهر شدن سلاح هسته ای ایران منجر نشده و به گسترش سلاح کشتار جمعی در جهان مساعدت نکند.»

این خبرگزاری با اشاره به چهار قطعنامه ای تاکنون در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تحریم ایران به تصویب رسیده است می گوید علاوه براین تعدادی از کشورها و سازمان های بین المللی قطعنامه های گوناگونی را در رابطه با مسئله ایران صادر کرده و خواستار تامین شفافیت کامل برنامه هسته ای ایران و اثبات ماهیت صرفا صلح آمیز آن هستند.

در همین حال علی اکبر صالحی وزیر امورخارجه ایران نیز که به قزاقستان سفر کرده است، امروز، چهارشنبه، درشهر آستانه در گفتگو با خبرنگاران گفت موضوع هسته ای به جلو می رود و باید در این موضوع صبور بود.

خبرگزاری ایرنا، همچنین اظهارات آقای صالحی پس از ملاقات با سلطان نظر بایف رئیس جمهوری قزاقستان را نقل می کند که از ابراز آمادگی دولت قزاقستان برای میزبانی نشست های بعدی ایران و گروه ۱+۵ استقبال کرده است.
XS
SM
MD
LG