لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

پوتین از تمهیدات امنیتی گسترده در المپیک سوچی خبر داد


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می گوید کشورش برای تامین امنیت مسابقات المپیک پیش رو در شهر سوچی، هر آنچه که لازم باشد انجام می دهد.
اظهارات آقای پوتین سه هفته پیش از آغاز مسابقات المپیک زمستانی در سوچی و ادامه تهدیدهای تروریستی در روسیه، ایراد می شود.

رئیس جمهوری روسیه در سخنانش بر تمهیدات امنیتی گسترده در سوچی و اطراف آن تاکید کرد و گفت: «وظیفه میزبان المپیک اطمینان از امنیت شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است و ما هر آنچه لازم باشد را انجام می دهیم.»

آقای پوتین این اظهارات را در گفت و گو با شبکه خبری ای بی سی ایراد کرد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای به شهروندان آمریکایی که قصد سفر به سوچی در زمان المپیک را دارند هشدار داده و گفته این رویداد «هدفی دلخواه برای اقدامات تروریستی» است. ماه گذشته بمب گذاران انتحاری حملات مرگباری را در ولگوگراد، ۶۵۰ کیلومتری شمال سوچی ترتیب دادند.

ولادیمیر پوتین گفت اقدامات امنیتی گسترده در همه جای روسیه برقرار شده: «ما در سازمان های دولتی خدمات امنیتی، وزارت کشور و نیروهای مسلح ابزار لازم برای تامین امنیت را در اختیار داریم. اگر لازم باشد تمام این ابزار را به کار می گیریم.»

آقای پوتین در بخشی از سخنانش در پاسخ به سوالی در مورد قوانین تبعیض آمیز علیه همجنسگرایان گفت، همه در روسیه حقوق برابر دارند. او گفت در روسیه نسبت به کشورهایی که همجنسگرایی را جرم می دانند، روسیه قوانین «نرم تری» دارد.

پوتین گفت قوانین دیگر کشورها را زیر سوال نمی برد، و متقابلا قوانین روسیه نیز باید از سوی جامعه بین الملل مورد احترام قرار گیرد.
XS
SM
MD
LG