لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۵

در حمله نیروهای امنیتی روسیه ۷ تن کشته شدند


نیروهای امنیتی روسیه می گویند هفت تروریست مظنون را در جنوب کشور کشته اند.

سه هفته پیش از آغاز رقابت های المپیک زمستانی در سوچی، مقامات روز شنبه در مسکو گفتند هفت نفر زمانی کشته شدند که پلیس به خانه ای در ماخاچاکالا، پایتخت جمهوری داغستان، که آنها در آن مخفی شده بودند حمله کرد.

هر هفت نفر به حمله به رستورانی در شهر در شب جمعه که در آن ۱۶ نفر مجروح شدند مظنون بودند. سخنگوی کمیته ملی ضد تروریسم گفت کشته شدگان یک ستیزه گر ارشد محلی و یک زن جوان را، که یک بمب انداز احتمالی توصیف کرد، شامل می شدند.

حمله به رستوران که با تیراندازی شبه نظامیان آغاز شد، نیروهای امنیتی را به صحنه کشاند، و تعداد زیادی از افراد پلیس مجروح شدند. دقایقی بعد یک بمب اتومبیلی منفجر شد و کسانی را که نزدیک محل بودند زیر بارانی از ترکش گرفت.

حملات دوگانه تاکتیک ویژه ستیزه گران در منطقه قفقاز شمالی است که برای جدایی آن از روسیه و ایجاد یک کشور اسلامی مستقل می جنگند. آنها گفته اند به رقابت های زمستانی در سوچی که روز ۷ فوریه آغاز می شنود حمله خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه قول داده است امنیت کامل را برای مسابقات، که در آنها شش هزار ورزشکار از ۸۵ کشور شرکت خواهند داشت، فراهم آورد. هم اینک یک نیروی امنیتی ۳ هزار نفری در داخل و پیرامون سوچی، در کرانه دریای سیاه، مستقر شده است.
XS
SM
MD
LG