لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۵

آمریکا حملات تروریستی در ولگاگراد را محکوم کرد


ایالات متحده آمریکا حملات تروریستی اخیر درشهر ولگاگراد در روسیه را، که بیش از ۳۰ کشته وده ها مجروح برجا گذاشت، بشدت محکوم کرد. سخنگوی شورای امنیت ملی دربیانیه ای گفت آمریکا صمیمانه به خانواده های قربانیان تسلیت می گوید و امیدوار است مجروحان این واقعه بسرعت درمان شوند.

نخستین حمله، روز ۲۹ دسامبر، زمانی صورت گرفت که یک بمب انداز انتحاری مواد انفجاری را درمدخل ایستگاه اصلی راه آهن شهر منفجر کرد؛ در دومین حمله که روز بعد روی داد، بمبی یک اتوبوس را درهم کوبید.

هیچ فرد یا گروهی تاکنون مسئولیت حمله ها را، برعهده نگرفته است. این حمله ها در هنگامی روی می دهد که فقط چند هفته به آغاز بازی های المپیک زمستانی در شهر ساحلی سوچی، در۶۵۰ کیلومتری ولگوگراد، باقی مانده است.

دولت روسیه اکنون گام های بلندی برای تقویت امنیت در جریان مسابقات برداشته و وزارت امور خارجه در بیانیه ای قول داد حمله سخت و پویا به تروریست ها ادامه پیدا کند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن حمایت کامل خود را از دولت روسیه در فراهم آوردن ترتیبات امنیتی برای مسابقات سوچی ابراز داشته است، و از فرصت همکاری نزدیک تر جهت ایمنی ورزشکاران، تماشاگران ، و دیگر شرکت کنندگان استقبال می کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، المپیک زمستانی در سوچی را یک رویداد ورزشی بین المللی هیجان انگیز، مثبت و شاد توصیف کرد، اما گفت کسانی که به آنجا می روند لازم است هوشیاری خود را حفظ کنند ومراقب امنیت و ایمنی خود باشند.

او یادآور شد که پرسنل امنیتی دیپلماتیک آمریکا ماه ها با مسئولان امنیتی روسیه کار کرده اند، و دراشاره به بمب گذاری های انتحاری اخیر در ولگاگراد گفت، ایالات متحده در نبرد با تروریسم، به هر شکل، در کنار مردم روسیه ایستاده است.
XS
SM
MD
LG