لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

محکومیت نرگس محمدی به ۸ سال زندان و شلاق در یک «دادگاه ۵ دقیقه‌ای»


نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر
نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر

همسر نرگس محمدی،‌ سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر،‌ از صدور حکم تازه‌ای برای این مدافع حقوق بشر زندانی خبر داد.

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی،‌ روز یکشنبه ۳ بهمن‌ماه با انتشار یک توییت از صدور حکم ۸ سال زندان، بیش از ۷۰ ضربه شلاق، و دو سال ممنوعیت از ارتباط مخابراتی برای این فعال مدنی زندانی خبر داد و نوشت این حکم در «دادگاهی ۵ دقیقه‌ای» برای خانم محمدی صادر شده است.

آقای رحمانی در ادامه افزوده است،‌ به دلیل محرومیت تماس نرگس محمدی با خانواده «جزئیات این دادگاه و حکم جدید آن بر ما روشن نیست.»

آقای رحمانی روز شنبه ۲ بهمن نیز با انتشار متنی در توئیتر از ممنوعیت تماس خانم محمدی خبر داد و نوشت «انتقام سخت از شهروند ادامه دارد.»

پیش از این نیز طی روزهای گذشته ضیاء نبوی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق در ایران، با انتشار متنی در توئیتر خود، از انتقال نرگس محمدی به زندان قرچک ورامین پس از دو ماه بازداشت در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داد. خبری که تقی رحمانی در گفت‌وگو با وبسایت حقوق بشری هرانا آن را تایید کرده است.

نرگس محمدی، سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، ۲۵ آبان ماه در دومین سالگرد اعتراضات مردم ایران در آبان ۹۸ و هنگام شرکت در مراسم دومین سالگرد یادبود ابراهیم کتابدار،که یکی از جان‌باختگان این اعتراضات است، در کرج بازداشت شد.

نرگس محمدی یک روز پس از بازداشت در یک تماس تلفنی کوتاه از زندان اوین خبر از ابلاغ حکم «۳۰ ماه زندان» صادر شده برای خود داده و گفته بود که قرار است او را شلاق بزنند.

XS
SM
MD
LG