لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۶

تقی رحمانی: نرگس محمدی از حق انتخاب وکیل محروم شده است


نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر
نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر

با گذشت یک ماه از بازداشت نرگس محمدی، همسر این فعال مدنی زندانی از تداوم بی خبری از وضعیت او و محرومیتش از حق انتخاب وکیل خبر داد.

نرگس محمدی، سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، ۲۵ آبان ماه در دومین سالگرد اعتراضات مردم ایران در آبان ۹۸ و هنگام شرکت در مراسم دومین سالگرد یادبود ابراهیم کتابدار،که یکی از جان‌باختگان این اعتراضات است، در کرج بازداشت شد.

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه با انتشار متنی در توئیتر خود با اشاره به تداوم بی‌خبری از وضعیت او نوشت، بازپرس شعبه ۲ دادسرای شهید مقدس اعلام کرده است که این فعال مدنی زندانی حق انتخاب وکیل ندارد.

او در ادامه با اشاره به این که با گذشت یک ماه از بازداشت نرگس محمدی،‌ او کماکان در سلول انفرادی به سر می‌برد نوشت بازپرس پرونده، دلیل تداوم بازداشت خانم محمدی در سلول انفرادی را تشکیل پرونده‌هایی علیه این فعال مدنی زندانی اعلام کرده است.

آقای رحمانی می‌گوید نگهداری از این فعال مدنی زندانی در سلول انفرادی مصداق شکنجه است: «انفرادی برای کسی که همه فعالیتش شفاف بوده شکنجه است، نه بازجوئی. برای اعمال فشار است. مسئولان، مسئول سلامتی جان نرگس هستند.»

تقی رحمانی، پیش از این نیز در توئیتر خود نوشته بود: «نرگس(محمدی) کجا است؟ بی خبری ما از وضع نرگس ادامه دارد. چرا؟ باز بچه ها صدای نرگس را نمی‌شنوند. انفرادی شکنجه است، اما نرگس و نرگس‌ها در انفرادی‌اند.»

خانم محمدی یک روز پس از بازداشت در یک تماس کوتاه تلفنی از زندان اوین خبر از ابلاغ حکم «۳۰ ماه زندان» صادر شده برای خود داد و گفت قرار است او را شلاق بزنند.

XS
SM
MD
LG