لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

شاهزاده رضا پهلوی در نشست «اتحادیه ضدافترا»: جمهوری اسلامی نفرت‌پراکنی می‌کند


شاهزاده رضا پهلوی در شست سالانه «اتحادیه ملی ضدافترا»
شاهزاده رضا پهلوی در شست سالانه «اتحادیه ملی ضدافترا»

شاهزاده رضا پهلوی روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت در نشست سالانه «اتحادیه ملی ضدافترا» که با مضمون جشن هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس اسرائیل در واشنگتن در حال برگزاری است، سخنرانی کرد.

شاهزاده رضا پهلوی در سخنان خود ضمن تبریک جشن ۷۵ سالگی تاسیس اسرائیل، گفت که رهبران جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۷ تا به امروز «دیدگاهی کورکورانه از نفرت» نسبت به اسرائیل داشته‌اند و دارند.

شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که جمهوری اسلامی نفرت را پراکنده می‌کند و از یک گروه به گروه دیگر افزایش می‌دهد. او همچنین تاکید کرد که بهائیان، نوکیشان مسیحی، و مسلمانان سنی با محدودیت و سرکوب روبرو هستند.

  • سازمان «اتحادیه ضدافترا»

سازمان «اتحادیه ضدافترا» با ۱۱۰ سال سابقه فعالیت از خود به عنوان «پیشگام‌ترین سازمان ضد نفرت در جهان» و «یک رهبر جهانی در مبارزه با یهودستیزی، مقابله با افراط گرایی، و مبارزه با تعصب در هر کجا و هر زمان» یاد می‌کند.

بنا بر اطلاعات منتشره در صفحه «ما که هستیم؟»‌ تارنمای «اتحادیه ضدافترا»، این سازمان برای «پاسداری از دموکراسی و تضمین جامعه‌ای عادلانه و فراگیر برای همه» فعالیت می‌کند و ماموریت همیشگی آن «متوقف کردن افترازنی به قوم یهود و تأمین عدالت و رفتار عادلانه با همه» است.

جاناتان گرینبلات، مدیر عامل سازمان «اتحادیه ضدافترا»، پیشتر با انتشار بیانیه‌ای درباره سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی در نشست رهبری این سازمان به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس کشور اسرائیل، گفت: «ما مشتاقانه چشم‌به‌راه شنیدن دیدگاه او برای آینده ایران و چشم‌انداز پیوندهای نزدیک‌تر میان مردم ایران و کشور اسرائیل هستیم.»

گرینبلات همچنین از دیدگاه‌های شاهزاده رضا پهلوی در مورد احساس شهروندان ایران نسبت به «دولت و مردم یهود»، رویکرد او در مورد «رژیم» حاکم بر ایران، و تلاش او برای رسیدن به «آینده‌ای سکولار و دموکراتیک برای ایران» قدردانی کرد.

شاهزاده رضا پهلوی به‌تازگی در سفری پنج روزه به اسرائیل رفت.

او در آن جا با رهبران ارشد اسرائیل، از جمله اسحاق هرتزوگ رئیس جمهوری و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دیدار کرد، در مراسم یادبود هولوکاست در یدوشم حاضر شد، و به بازدید دیوار ندبه رفت.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG