لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

دومین دیدار بنیامین نتانیاهو و شاهزاده رضا پهلوی در یک هفته‌؛ دیدار رسمی در دفتر نخست وزیر اسرائیل


این دومین دیدار شاهزاده رضا پهلوی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در یک هفته اخیر بود.
این دومین دیدار شاهزاده رضا پهلوی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در یک هفته اخیر بود.

شاهزاده رضا پهلوی که به دعوت وزیر اطلاعات اسرائیل به این کشور سفر کرده، برای دومین بار در این هفته و اینبار در یک دیدار رسمی در دفتر نخست وزیر، با بنیامین نتانیاهو دیدار کرد.

گیلا گاملی‌اِل، وزیر اطلاعات اسرائیل روز چهارشنبه عکسی از این دیدار که خود و همسران نتانیاهو و شاهزاده رضا پهلوی هم حضور دارند، منتشر کرد. جزئیاتی از این دیدار منتشر نشده است.

شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت شرکت در مراسم بزرگداشت قربانیان هولوکاست به اسرائیل سفر کرده بود، ابتدای هفته در حاشیه بنای یادبود این مراسم، با نتانیاهو دیدار کرد. روز چهارشنبه نیز دیدار دوم او با آقای نتانیاهو در دفتر نخست وزیر برگزار شد. حضور آقای پهلوی در اسرائیل در حالی است که جمهوری اسلامی هولوکاست را انکار می‌کند.

روز چهارشنبه شاهزاده رضا پهلوی در یک نشست خبری به همراه گیلا گاملی‌اِل، وزیر اطلاعات شرکت کرد که برخی از رسانه‌‌های اسرائیل از جمله آی۲۴ آن را پخش کردند.

شاهزاده رضا پهلوی در این نشست خبری خواستار «حمایت حداکثری» جامعه جهانی از اعتراضات اخیر مردمی در ایران شد. او گفت حمایت بین المللی برای موفقیت اعتراضات ایرانیان کلیدی است و «در کنار کارزار فشار حداکثری تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، جامعه جهانی را به حمایت حداکثری از مردم ایران فرا می‌خوانم».

وی همچنین با اشاره به میزبان خود، «دموکراسی» در اسرائیل را ستود و گفت: در ایران یک حکومت دیکتاتوری مذهبی حاکم است و اگر حکومتی سکولار در ایران بوجود بیاید تاثیر مثبتی در منطقه خواهد داشت.

شاهزاده رضا پهلوی بعد از این نشست خبری همراه با خانم گاملی‌اُل از تجهیزات آب شیرین‌کن سورِک اسرائیل بازدید کرد. او عکسی از این بازدید منتشر کرد و نوشت: در حالی که جمهوری اسلامی در ایران دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها را به بیابان تبدیل می‌کند، در اسرائیل، دولت و صنعت، کویر را به آب تبدیل می‌کنند. پس از گفتگو با دانشمندان، کارشناسان آب و مبتکران زیرساخت در اینجا، من مطمئن هستم که یک ایران آزاد و دموکراتیک می‌تواند در همکاری با اسرائیل، آسیب‌های محیط‌زیستی ایجادشده از سوی جمهوری اسلامی را جبران کند و اکوسیستم آبی ایران را نوسازی و بازسازی نماید.

XS
SM
MD
LG