لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

بایدن و بنت در تماسی تلفنی چالش‌های مشترک از جمله تهدید ایران را به بحث گذاشتند


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، و نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در کاخ سفید. ٢٧ اوت ٢٠٢١ (آرشیو)
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، و نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در کاخ سفید. ٢٧ اوت ٢٠٢١ (آرشیو)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، و نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه در تماسی تلفنی چالش‌های امنیتی مشترک منطقه‌ای و جهانی از جمله تهدید ایران و گروه‌های نیابتی‌اش را به بحث و گفت‌وگو گذاشتند.

براساس بیانیه کاخ سفید، دو طرف در این گفت‌وگو با تاکید بر گسترش روابط نزدیک‌، آن را محرکی برای همکاری بیشتر تیم‌های دیپلماتیک و امنیتی‌شان در جهت نیل به مواضع مشترک درباره مسائل دشوار عنوان کردند.

جو بایدن در این گفت‌وگو ضمن استقبال از سفر هفته آینده مشاور امنیت ملی اسرائیل به واشنگتن، دعوت نفتالی بنت را برای سفر به اسرائیل طی ماه‌های آینده پذیرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین تلاش‌های مقامات اسرائیلی و فلسطینی با هدف کاش تنش‌ها و تضمین پایان مسالمت‌آمیز تنش‌ها همزمان با پایان ماه رمضان را مد نظر قرار داد.

آقای بایدن ضمن تاکید بر حمایت تزلزل‌ناپذیرش از اسرائیل و نیازهای دفاعی‌اش، از تخصیص تاریخی یک میلیارد دلار جهت تکمیل سامانه گنبد آهنین اسرائیل استقبال کرد.

در پایان بیانیه کاخ سفید آمده است که دو رهبر متعهد شدند برای پیگیری کارهای مهم گروه مشورتی راهبردی ایالات متحده و اسرائیل که توسط مشاوران امنیت ملی دو کشور سرپرستی می‌شود، با یکدیگر در تماس منظم باشند.

XS
SM
MD
LG