لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

زن قربانی پرونده پولانسکی در دادگاه به نفع او شهادت می‌دهد؛ آیا پرونده ۴۰ساله بسته می شود؟


قربانی پرونده تجاوز جنسی رومن پولانسکی، فیلمساز و هنرپیشه لهستانی، خواستار این شده است که در دادگاه به نمایندگی از متهم حضور یابد و شهادت دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سامانتا گیمر که مدعی است بیش از چهل سال پیش و در سن ۱۳ سالگی قربانی تجاوز جنسی از سوی رومان پولانسکی شده بود، قصد دارد به دفاع از او در دادگاه حاضر شود.

سامانتا گیمر، قربانی تجاوز جنسی در پرونده رومان پولانسکی
سامانتا گیمر، قربانی تجاوز جنسی در پرونده رومان پولانسکی

رومان پولانسکی در سال ۱۹۷۷ به داشتن رابطه جنسی با سامانتا گیمر ۱۳ ساله در لس آنجلس اعتراف کرد. او به ۹۰ روز زندان محکوم شد، اما پس از ۴۲ روز از آمریکا گریخت و هیچوقت به این کشور بازنگشت. با این حال پرونده او در آمریکا همچنان باز است و تحت پیگرد قانونی قرار دارد.

به گفته وکیل رومان پولانسکی، سامانتا گیمر قصد دارد تا در جلسه دادگاهی که روز جمعه در ایالت کالیفرنیا برگزار می شود، از قاضی تقاضا کند تا به این پرونده چند دهه ای پایان دهد.

خانم گیمر که هم اکنون ۵۴ سال دارد، مدت هاست که از تلاش های آقای پولانسکی برای پایان دادن به این پرونده حمایت کرده است اما این نخستین بار است که گیمر قرار است به نمایندگی از آقای پولانسکی در دادگاه حاضر شده و از قاضی بخواهد به این پرونده چهار دهه ای پایان دهد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG