لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۰

درخواست پولانسکی کارگردان سرشناس برای ختم پرونده تجاوز بار دیگر رد شد


رومن پولنسکی، ۸۴ ساله کارگردان فرانسوی لهستانی تبار
رومن پولنسکی، ۸۴ ساله کارگردان فرانسوی لهستانی تبار

درخواست بسته شدن پرونده رومن پولانسکی، فیلمساز لهستانی برنده جایزه اسکار یکبار دیگر توسط یک قاضی دادگاه لس آنجلس در آمریکا رد شد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اسکات ام گوردن قاضی دادگاه عالی شهرستان لس آنجلس حاضر نشد که به درخواست آقای پولانسکی ۸۳ ساله به او حکم تبرئه دهد تا او را از دستگیر شدن در آمریکا مصون نگاه دارد.

قاضی گوردن درخواست آقای پولانسکی را دقیقا همانند درخواست های قبلی او تشخیص داد. آقای گوردن می گوید: «پایه و اساس کافی و قانع کننده ای وجود ندارد تا بخواهد این مسئله را دوباره مورد توجه و بررسی قرار دهد.»

رومن پولانسکی در سال ۱۹۷۷ متهم به تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله شد. او متهم شد در یک مهمانی در منزل جک نیکلسون بازیگر آمریکایی، پس از خوراندن مشروب و مواد مخدر به این دختر تجاوز کرد.

پولانسکی برای چند هفته بازداشت شد ولی در سال ۱۹۷۸ پیش از پایان دادرسی از آمریکا به فرانسه فرار کرد. حکم تعقیب او هنوز معتبر است و اگر به آمریکا برگردد، دستگیر خواهد شد. او حتی برای دریافت جایزه اسکار برای فیلم معروف «پیانیست» در سال ۲۰۰۳ میلادی نتوانست به آمریکا سفر کند.

دادگاه لس آنجلس چندین بار از آقای پولانسکی درخواست کرد که خودش را به مقامات قضایی کالیفرنیا معرفی کند ولی او از این کار خودداری کرده است.

هارولد برائون، وکیل مدافع آقای پولانسکی می گوید: «ما یک متهم ۸۳ ساله داریم با یک دعوی ۴۰ ساله که هنوز داریم وقتمان را بر سر دادخواهی اش تلف می کنیم.»

برائون می گوید آقای پولانسکی در سال ۱۹۷۷ پس از اینکه گناهکار شناخته شد، تا کنون به اندازه کافی هزینه اش را پرداخته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG