لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۲

آمریکا بر مقام های چینی مظنون به نقض حقوق بشر محدودیت ویزا اعمال می کند


FILE PHOTO: U.S. Secretary of State Mike Pompeo holds a news conference in Washington
FILE PHOTO: U.S. Secretary of State Mike Pompeo holds a news conference in Washington

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ وزارت خارجه ایالات متحده بر مقام های چینی مظنون به نقض حقوق بشر محدودیت های مضاعف صدور ویزا اعمال می کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت محدودیت های صدور ویزا مشمول حال آن گروه از مقام های چینی می شود که ایالات متحده معتقد است مسئول یا همدست در «سرکوب افراد دارای باورهای مذهبی یا معنوی، اعضای گروه های اقلیت قومی، مخالفان، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران» و دیگران هستند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «حاکمان مستبد چین بر آزادی بیان، مذهب یا اعتقاد، انجمن و حق تجمع صلح آمیز مردم چین محدودیت های شدیدی اعمال می کنند. ایالات متحده موضع روشنی داشته است که از مرتکبان نقض حقوق بشر مانند این افراد در این کشور استقبال نمی شود.»

پمپئو گفت اعضای خانواده های این افراد هم می توانند با محدودیت های صدور ویزا روبرو شوند.

ایالات متحده روز جمعه چند شرکت چینی را به دلیل نقض حقوق بشر و ارتباط با ارتش چین در فهرست سیاه تجاری قرار داده بود.

وزارت خارجه آمریکا اوایل ماه میلادی جاری هم محدودیت های صدور ویزا برای اعضای حزب کمونیست چین را سخت تر کرد و به جای ویزاهای ۱۰ ساله با امکان ورود و خروج متعدد ویزاهای ۱ ماهه با امکان تنها یک بار ورود را مجاز کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده به آمریکایی ها توصیه کرده است در تصمیم خود برای سفر به چین به دلیل اجرای خودسرانه قوانین محلی تجدیدنظر کنند.

XS
SM
MD
LG