لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۳

عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد


ملک سلمان - آرشیو
ملک سلمان - آرشیو

عربستان سعودی خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد. شورای وزیران عربستان، این درخواست را سه شنبه ۲۶ اسفند در جلسه خود اعلام کرد.

منابع عربستان از جمله سایت سعودی گازت، گزارش دادند که شورای وزیران عربستان گفته است با ادامه استفاده شورشیان حوثی در یمن از تسلیحات پیشرفته ای که تهران در اختیار آنها گذاشته و حوثی ها از آنها برای حمله به اهداف شهری و غیرنظامی در عربستان استفاده می کنند، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ضروری است.

ملک سلمان، پادشاه عربستان، ریاست این نشست را برعهده داشت.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان، در حمایت از دولت یمن، با شورشیان حوثی که صنعا را در کنترل دارند و ز حمایت جمهوری اسلامی برخوردار است، وارد جنگ شده است.

به گزارش رویترز، عربستان سعودی بزرگترین وارد کننده تسلیحات در جهان است.

شورای وزیران عربستان همچنین حمایت خود را از تلاش های بین المللی برای اطمینان یافتن از عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای ابراز کرده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده یکشنبه ضمن تماس با مارتین گریفیث، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن از ادامه درگیری‌ها در این کشور ابراز نگرانی کرد.

پیش از این، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز ۱۳ اسفند، در جریان کنفرانس خبری روزانه با خبرنگاران با اشاره به این که در تحریم‌های آمریکا علیه یمن، نام ایران هم آورده شده، گفت: ما در بیانیه امروز اعلام کردیم که دامن زدن بر آتش مناقشه در یمن از سوی ایران غیرقابل انکار است. ایران تنش‌ها را از حد فراتر برده است.

XS
SM
MD
LG