لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۶

افزایش حملات طالبان به بادغیس؛ وزیر دفاع افغانستان: در مقطع دشواری قرار داریم


نیروهای نظامی افغانستان در شمال کشور
نیروهای نظامی افغانستان در شمال کشور

مقامات رسمی نواحی شمال افغانستان روز چهارشنبه ۱۶ تیر اعلام کردند بخش‌هایی که به دست شبه‌نظامیان طالبان افتاده بود را توانسته‌اند پس بگیرند ولی درگیری‌ها در جریان است و حملات هوایی به مواضع طالبان انجام شده است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد در جریان درگیری‌هایی که تا ساعاتی از شب طول کشید و شماری از شهروندان افغانستان در این نواحی را نگران کرد، نیروهای دولت افغانستان توانستند برخی نواحی را پس بگیرند.

مقامات دولت افغانستان گفتند درخواست حملات هوایی شده و شماری نیرو هم اعزام شده تا طالبان را عقب برانند. از زمان شروع خروج نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان، پیشروی طالبان در برخی نواحی بیشتر شده است.

حسام‌الدین شمس، فرماندار ناحیه‌ای به رویترز گفت طالبان به «قلعه‌نو» حمله کردند ولی نیروهای نظامی توانستند آن را عقب بزنند.

این گزارش می‌گوید حملات طالبان به بادغیس افزایش یافته و حتی گفته شد برای مدتی طالبان کنترل آن را به دست گرفته ‌اند. عبدالعزیز بیک،‌ رئیس شورای استانی بادغیس گفت از بعدازظهر دیروز، حملات هوایی علیه طالبان شروع شد.

او پیشتر گفته بود قلعه‌نو دچار آشفتگی شده و بیش از ۲۰۰ زندانی از بادغیس گریخته و توانستند فرار کنند.

بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان با صدور بیانیه‌ای گفت: «در مقطع دشواری قرار داریم و نیروهای نظامی با همه توان با استفاده از تمامی امکانات، از افغانستان دفاع می‌کنند.»

XS
SM
MD
LG