لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۴

استفاده از ماسک صورت در حمل و نقل عمومی آمریکا الزامی شد


توزیع رایگان ماسک صورت و دیگر مایحتاج در شهر راچستر، نیویورک برای آگاه سازی و تشویق آمریکایی‌های آفریقایی تبار به واکسینه شدن
توزیع رایگان ماسک صورت و دیگر مایحتاج در شهر راچستر، نیویورک برای آگاه سازی و تشویق آمریکایی‌های آفریقایی تبار به واکسینه شدن

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا به منظور کنترل بیماری کووید۱۹ دستور استفاده از ماسک صورت در حمل و نقل عمومی را صادر کرد.

این فرمان که از روز دوشنبه ۱۲ بهمن اجرایی می‌شود، مردم را به زدن ماسک «هنگام سوار شدن، پیاده شدن، و سفر با هر نوع وسیله حمل و نقل عمومی» و «در هر مرکز تبادل سفر که خدمات حمل و نقل عمومی ارائه می‌دهد» ملزم می کند.

در این فرمان آمده است: «لزوم زدن ماسک در سیستم حمل و نقل عمومی، موجب حفاظت از مردم آمریکا می شود و اطمینان می دهد که ما بار دیگر، حتی در طول همه‌گیری، می توانیم با خیال راحت سفر کنیم.»

همچنین روز جمعه، دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، فرمانی را که قرار بود روز یکشنبه منقضی شود و در نتیجه آن برای افرادی که توانایی پرداخت اجاره یا بدهی وام خود را ندارند حکم تخلیه صادر شود، با امضای خود تمدید کرد.

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها گفت: «همه‌گیری جهانی کووید۱۹ یک تهدید تاریخی برای سلامت کشور ما است. با توجه به تلاش های گسترده برای کاهش آن، کووید۱۹ همچنان با سرعت قابل توجهی در آمریکا در حال شیوع است.»

XS
SM
MD
LG