لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۴:۵۴

گشت‌زنی پلیس آلمان برای رعایت زدن ماسک و مقررات قرنطینه در شهرهای آلمان


در آلمان در بحبوهه بیماری تنفسی همه گیر ناشی از ویروس مرگبار کرونا، پلیس در شهر کُلن در غرب آن کشور در حال گشت‌زنی است تا اطمینان حاصل کند که شهروندان ماسکهای حفاظتی بر چهره دارند و مقررات جدید محدودیت آمد و شد را رعایت می‌کنند.

ماموران پلیس این اختیار را دارند که افراد خاطی را جریمه کنند.

در حالت عادی خیابانها و می‌دانهای شهر کُلن در این دوره تعطیلات پایان سال میلادی مملو از جمعیت بود ولی این روزها عمدتاً خالی به نظر می‌رسد. آلمان از افزایش بی‌سابقه موارد مرگ و میر ناشی از ویروس خبر داده و اخیراً مقررات سفت و سختی را اعاده کرده است.

بنا به این مقررات، مغازه های غیرضروری بسته و مدارس تعطیل شده اند تا تلاش شود موارد روزانه عفونت ویروسی سیر نزولی بپیماید.

آلمان اخیراً تنها طی یک روز شاهد بیش از ۳۳ هزار مورد جدید و تأییدشده آلودگی به ویروس کرونا و از دست رفتن جان بیش از ۸۰۰ نفر بود.

آلمان در ماههای نخستین اشاعه ویروس که به ماه مارس باز می گردد، موفق شده بود ویروس را مهار کند ولی اخیراً بازخیزی ویروس سایه‌ای تیره و تار بر کشور افکنده است.

به برآورد دانشگاه معتبر جانز هاپکینز در آمریکا، از آغاز شیوع ویروس در آلمان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار آلمانی به آن آلوده شده اند و بیش از ۲۵ هزار تن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG