لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۳:۳۰

اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی سیدنی در استرالیا با هدف مهار شیوع ویروس کرونا


در استرالیا با افزایش موارد ابتلا به کرونا دولت محلی در سیدنی و حومه آن استفاده از ماسک را در اماکن عمومی اجباری کرد و افرادی که از زدن ماسک در اماکن عمومی خودداری کنند دویست دلار جریمه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گلادیس بریکلیان، وزیر اول ایالت نیو ساوث ویلز، برگزاری جشن های عروسی مراسم خاکسپاری، رقص، و کنسرت در کلوب‌های شبانه و مراسم دینی در سیدنی و شهرک های پیرامونی آن را نیز ممنوع اعلام کرده است.

خانم بریکلیان می گوید باید بین در نظر داشتن ملاحظات اقتصادی جامعه و بهداشت عمومی موازنه ای برقرار کرد.

وی گفت: «بله، ما باید مسائل بهداشت و سلامت عمومی را بر همه چیز مقدم بداریم. اما باید در ضمن به فکر اقتصاد، رفاه، و اشتغال هم باشیم. به همین دلیل با وضع مقررات تازه می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بر میزان فعالیت های اقتصادی افزوده خواهد شد. با صاحبان کسب و کار و اشتغال هم باید اطمینان بدهیم و البته از همه مهمتر ویروس را مهار کنیم. یادمان باشد که دانش ما درباره پاندمی کرونا هنوز کامل نیست.»

در ویکتوریا، ایالت همسایه نیو ساوث ویلز، با پیداشدن مواردی جدید از ویروس کووید مرزها بسته شده است. این امر به نوبه خود موجب ایجاد صف های طولانی اتومبیل‌ها در ورودی های بین دو ایالت و ترافیک سنگین شده است .

XS
SM
MD
LG