لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

نمایندگان کنگره به کاخ سفید: به فعالان مدنی و نهادهای غیردولتی افغانستان کمک شود


کنگره ایالات متحده
کنگره ایالات متحده

نمایندگان کنگره ایالات متحده با ارسال نامه‌هایی به رئیس جمهوری آمریکا خواستار حفظ و حمایت از فعالان مدنی و نهادهای غیردولتی در افغانستان شده و همچنین درخواست کردند فرودگاه کابل فراتر از زمان اعلام شده برای خروج، در اختیار نیروهای آمریکایی بماند.

تد دویچ، نماینده دموکرات ایالت فلوریدا در نامه‌ای که به امضای ۲۸ عضو مجلس نمایندگان رسیده، پرسش‌هایی را از رئیس جمهوری آمریکا در خصوص وضعیت کمک به فعالان مدنی و نهادهای غیردولتی در افغانستان که خود و خانواده‌شان در خطر هستند، مطرح کرد.

آقای دویچ نشانی ایمیل خود را هم منتشر کرد تا هرگونه درخواستی در مورد خروج از افغانستان، به او ارسال شود.

جیسون کرو، نماینده دموکرات ایالت کلرادو نیز در یک نامه دیگر که به امضای ۳۶ نماینده کنگره رسیده، از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرده شهروندان آسیب‌پذیر افغانستان و متحدان آمریکا در آن کشور را خارج کند.

این نمایندگان درخواست کردند آمریکا کنترل فرودگاه بین‌المللی کابل را تا هر زمانی که برای این منظور نیاز است، و فارغ از مهلت ضر‌ب‌الاجل خروج که تا پایان ماه اوت و از قبل مشخص شده، در اختیار خود نگه دارد. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت تا هر زمان که لازم باشد نیروهای آمریکایی در افغانستان برای کمک به خروج آمریکایی‌ها می‌مانند.

XS
SM
MD
LG