لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۰

تاکید دو رقیب جمهوریخواه و دموکرات بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

در اولین روز مجمع ملی حزب جمهوریخواه پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری امسال تاکید کردند.

مجمع ملی حزب جمهوریخواه روز دوشنبه سوم شهریور ماه در کارولینای شمالی و واشنگتن شروع شد و پرزیدنت ترامپ در هر دو مکان حاضر شد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «خیلی مراقب باشید و با دقت آن را دنبال کنید. چرا که ما باید پیروز شویم. این مهم‌ترین انتخابات در تاریخ کشورمان است.»

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، نیز از توئیتر استفاده کرد تا پیامی مشابه را به حامیان خود برساند.

جو بایدن گفت: «این لحظه بزرگتر از هر حزب سیاسی است. ما باید به عنوان شهروندان آمریکا گرد هم بیاییم، دموکراسی خود را نجات دهیم، و روح کشورمان را ترمیم کنیم.»

شب اول مجمع ملی حزب جمهوریخواه میزبان چندین سخنران برجسته، از جمله شش گروگان سابق، بود.

پرزیدنت ترامپ گفت:‌ «ما در اینجا در کنار شش انسان باورنکردنی که توسط کشورهای مختلف گروگان گرفته شده بودند هستیم. خیلی خوشحالم که همه بدانند که ما بیش از پنجاه گروگان را از ۲۲ کشور برگرداندیم. ما در این راه سخت کار کردیم.»

یکی از این گروگان‌های آزاد شده،‌ مایکل وایت، تفنگدار پیشین آمریکا بود. او گفت: «آقای رئیس جمهور. اسم من مایکل وایت است. از اینکه بار دیگر شما در اینجا می بینم مفتخرم. من به کشور ایران سفر کردم و متوجه شدم که دام بسیار بزرگی بود. من در آنجا بازداشت شدم. من در نظام به اصطلاح قضایی آنها سختی کشیدم. ایران یک رژیم سرکوبگر، باجگیر، تروریستی است و شما می دانید که من چه می گویم. آنچه شما برای من انجام دادید و من را آزاد کردید، یک رکورد زمانی و شگفت آور بود.»

روز دوشنبه پرزیدنت ترامپ با اجماع کامل از سوی حزب جمهوریخواه به عنوان کاندیدا معرفی شد و انتظار می‌رود روز سه‌شنبه دوباره در گردهمایی به همراه مایک پنس معاون رئیس جمهوری، ملانیا ترامپ بانوی اول، و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، سخنرانی کند.

XS
SM
MD
LG