لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم بلافاصله با ایران به توافق می‌رسم


President Donald Trump speaks during a campaign rally at Wittman Airport, Monday, Aug. 17, 2020, in Oshkosh, Wis. (AP Photo/Evan Vucci)
President Donald Trump speaks during a campaign rally at Wittman Airport, Monday, Aug. 17, 2020, in Oshkosh, Wis. (AP Photo/Evan Vucci)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با برشمردن دستاوردهای اقتصادی دولت خود بار دیگر تاکید کرد که در صورت انتخاب دوباره به عنوان رئیس جمهوری آمریکا با ایران به توافق خواهد رسید.

پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۲۷ مرداد در ایالت ویسکانسین با اعلام این مطلب گفت که اگر رقیب دموکرات او در انتخابات پیش رو، پیروز انتخابات شود، ایرانی ها برای به دست آوردن توافقی بهتر از توافق دوران اوباما، به دولت آمریکا فشار خواهند آورد.

او اضافه کرد: آنها (ایرانی‌ها) میلیاردها دلار در توافق خود با دولت قبل به دست آوردند که ۱.۵ میلیارد آن پول نقد بود. ما پول نقد دادیم و در مقابل هیچ چیز به دست نیاوردیم. من از این توافق بیرون آمدم.

رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته نیز در کنفرانس خبری خود گفته بود که اگر بار دیگر انتخاب شود ظرف یک ماه با ایران به توافق می‌رسد.

او تاکید کرده بود که مقامات ایران منتظر نتایج انتخابات هستند و ترجیح می دهند با جو بایدن مذاکره کنند.

پرزیدنت ترامپ بارها اعلام کرده است که آماده گفت و گوی بدون پیش شرط با مقامات جمهوری اسلامی است. دولت آمریکا از ایران خواسته است که از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای دست بردارد، از گروه‌های تروریستی حمایت نکند و از تلاش برای ایجاد تنش، دخالت در کشورهای منطقه و توسعه برنامه موشکی خودداری کند تا امکان توافقی بهتر از توافق قبل فراهم شود.

XS
SM
MD
LG