لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۹

حزب جمهوریخواه پرزیدنت ترامپ را به عنوان نامزد خود در انتخابات ۲۰۲۰ معرفی کرد


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

مجمع ملی حزب جمهوریخواه در روز اول رای‌گیری نمایندگان انتخاباتی را انجام داد و به طور رسمی دونالد ترامپ و مایک پنس را به عنوان نامزدهای حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری و معاون ریاست جمهوری در ۳ نوامبر معرفی کرد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه سوم شهریور ماه بدون اعلام قبلی در محل این گردهمایی در شارلوت در ایالت کارولینای شمالی حاضر شد و برای دقایقی سخنرانی کرد.

پرزیدنت ترامپ بدون اعلام قبلی در محل گردهمایی جمهوریخواهان در شارلوت در ایالت کارولینای شمالی حاضر شد
پرزیدنت ترامپ بدون اعلام قبلی در محل گردهمایی جمهوریخواهان در شارلوت در ایالت کارولینای شمالی حاضر شد

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش به نامزدی رسمی خود توسط حزب جمهوریخواه برای دوره دوم ریاست جمهوری، گفت: «ما باید پیروز شویم،‌ این مهم‌ترین انتخابات در تاریخ کشورمان است. ... ما باید بسیار مراقب باشیم و باید برنده شویم. کشور ما روی آن حساب می‌کند.»

رئیس جمهوری آمریکا با اعلام خرسندی از برنامه‌های حزب جمهوریخواه وعده داد شامگاه پنجشنبه این هفته اهداف دور دوم ریاست جمهوری خود را در جریان سخنرانی قبول نامزدی خود اعلام کند.

او در بخشی از سخنرانی خود به دستاوردهای سال‌های گذشته ریاست جمهوری خود اشاره کرد و در حوزه سیاست خارجی، به از بین بردن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، و قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اشاره کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین با اشاره به نیرومند بودن اقتصاد آمریکا در عرصه‌های گوناگون، از جمله تولیدات و مشاغل مرتبط با صنعت خودروسازی و سایر بخش‌های تولید، گفت که تا پیش از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا وضعیت اشتغال در ایالات متحده به شکل بی‌سابقه‌ای خارق‌العاده بود و اکنون نیز کشور در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد.

مجمع ملی حزب جمهوریخواه در حالی تا پنجشنبه ادامه خواهد یافت که دموکرات‌ها هفته پیش جو بایدن را به عنوان نامزد خود در انتخابات ۳ نوامبر برگزیدند.

جو بایدن هفته پیش سخنرانی پذیرش نامزدی حزب دموکرات را از شهر ولمینگتون در ایالت دلاوِر انجام داد.
جو بایدن هفته پیش سخنرانی پذیرش نامزدی حزب دموکرات را از شهر ولمینگتون در ایالت دلاوِر انجام داد.

شامگاه سه‌شنبه ۲۸ مرداد، با شمارش آرای نمایندگان انتخاباتی، به طور رسمی حزب دموکرات جو بایدن و کاملا هریس را به عنوان نامزد انتخابات معرفی کرد.

آقای بایدن پنجشنبه شب در یک سخنرانی رسما نامزدی حزب را پذیرفت. او در سخنرانی خود گفت: «طرح اقتصادی من کاملا درباره فرصت‌های شغلی، کرامت، احترام، و جامعه محلی است. ما، به همراه هم، می‌توانیم اقتصادمان را بازسازی کنیم، و این کار را خواهیم کرد. و وقتی این کار را کردیم، آن را فقط بازسازی نخواهیم کرد، بلکه آن را بهتر از گذشته خواهیم ساخت. [ما] با جاده‌ها، پل‌ها، بزرگراه‌ها، بندرها، و فرودگاه‌هایی مدرن به عنوان بنیانی نوین برای رشد اقتصادی، با خطوط لوله‌ای که آب آشامیدنی پاکیزه را به تمامی جوامع محلی برساند، [و] با پنج میلیون فرصت شغلی در حوزه فناوری و تولید - تا به این ترتیب آینده، ساخت آمریکا باشد - [اقتصادمان را خواهیم ساخت.]»

XS
SM
MD
LG