لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۳

مجمع ملی حزب دموکرات در ایالت ویسکانسین، جایی که پرزیدنت ترامپ هم در آن یک رویداد انتخاباتی برگزار کرده است، آغاز شد


حدود ۷۷ روز به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی است
حدود ۷۷ روز به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی است

ایالت ویسکانسین، که یکی از ایالت‌های سرنوشت‌ساز در انتخابات ریاست‌جمهوری است، شامگاه دوشنبه ۲۷ مرداد شاهد آغاز به کار مجمع ملی حزب دموکرات بود. این مجمع ملی به شکل مجازی در میلواکی، بزرگترین شهر ویسکانسین، انجام شده و برای چهار شب ادامه خواهد داشت. ده‌ها تن از چهره‌های شاخص و برتر حزب دموکرات از جمله میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده، با پیام‌های ویدئویی از راه دور، در این مجمع شرکت کردند.

میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده، گفت: «سخنان یک پرزیدنت این قدرت را دارد که بازارها را جابجا کند، می‌تواند موجب شروع جنگ و یا آغازگر صلح باشد، می‌تواند فراخوانی برای خیرترین نیت‌های ما یا شرترین غرایز ما باشد. شما نمی‌توانید این شغل را با تقلب پیش ببرید. همان‌طور که پیشتر هم گفته‌ام، بودن در مقام ریاست جمهوری شما را عوض نمی‌کند، بلکه آن‌چه که هستید را نمایان می‌کند.»

در همین حال پرزیدنت ترامپ رویداد کارزار انتخاباتی خود را در ۱۴۰ کیلومتری شمال میلواکی، یعنی در شهر «آشکاش» ایالت ویسکانسین، برگزار کرد و دموکرات‌ها را به چالش کشید.

پرزیدنت ترامپ گفت: «آن‌ها در حال ایراد سخنرانی‌های از پیش ضبط شده هستند. چه کسی می‌خواهد به سخنرانی از پیش ضبط شده میشل اوباما گوش کند؟ شما باید او را به محل سخنرانی ببرید. ولی این ما هستیم که سخنرانی واقعی را ایراد می‌کنیم. پنجشنبه هفته آینده شما شاهد سخنرانی‌ای خواهید بود که به طور مستقیم از کاخ سفید پخش می‌شود.»

شروع مجمع ملی حزب دموکرات که برای چهار روز ادامه دارد و متعاقب آن مجمع ملی حزب جمهوری‌خواه که هفته بعد برگزار می‌شود، آغازگر مرحله‌ای تازه و پُرانرژی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری است؛ مرحله‌ای که در تاریخ سوم نوامبر، یعنی کمتر از ۷۷ روز دیگر، به پایان خواهد رسید.

آغاز کنوانسیون ملی حزب دموکرات، ادامه کمپین انتخاباتی پرزیدنت ترامپ
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00
XS
SM
MD
LG