لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن بر سر اینکه «این، مهمترین انتخابات آمریکا است»، اتفاق‌نظر دارند


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت ترامپ شامگاه پنجشنبه ششم شهریور مجمع ملی چهار روزه حزب جمهوریخواه را با ایراد سخنرانى پذيرش نامزدى خود در مقابل کاخ سفید و در برابر حدود دو هزار مهمانى كه به اين مراسم دعوت شده بودند، پایان داد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «هم‌میهنان آمریکایی من، امشب با قلبی پُر از سپاس و خوشبینی بی حد و مرز این نامزدی برای ریاست جمهوری ایالات متحده را می‌پذیرم.»

پرزیدنت ترامپ در یک سخنرانی قاطع ۷۰ دقیقه‌ای، ضمن ارائه فهرستی از دستاوردها و برنامه‌های آینده دولتش، جو بایدن، رقیب دموکرات خود، را به شدت مورد انتقاد قرار داد و بارها تاکید کرد که در ماه نوامبر [زمان انتخابات ریاست جمهوری] چه چیزهایی بايد مد نظر راى دهندگان قرار گيرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «‌این‌مهم‌ترین انتخابات در تاریخ کشور ما است. هیچ‌وقت پیش از این رای‌دهندگان با چنین انتخاب واضحی بین دو حزب، دو دیدگاه، دو فلسفه، و یا دو دستور كار، روبرو نبوده‌اند. این انتخابات مشخص خواهد کرد که آیا ما رویای آمریکایی را نجات می‌دهیم، یا آن که اجازه می‌دهیم یک برنامه کار سوسیالیست،‌ سرنوشت گرانمایه ما را از بین ببرد.»

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، روز پنجشنبه چند مصاحبه با چند شبکه تلویزیونی داشت و درشبکه‌های اجتماعی نیز بیانیه‌هایی را در مورد انتقادهای خود از سیاست‌های پرزیدنت ترامپ و دولت او منتشرکرد. ولی بایدن در یکی از توئیت‌هایش، در يك مورد موافق رقیبش بود.

آقای بایدن گفت: «دونالد ترامپ درست می‌گوید. این مهم‌ترین انتخابات در تاریخ کشورمان است.» او افزود: «این که ما چه کسانی هستیم، باورهايمان چيست، و چه کسانی می‌خواهیم باشیم، همه در برگه هاى رای‌ درماه نوامبر است.»

این به احتمال زیاد، تنها موضوعی است که پرزیدنت ترامپ و جو بایدن روز پنجشنبه و به رغم تفاوت‌ها دربیشتر برنامه‌ها و سیاست‌های خود، بر سر آن توافق داشتند.

با پشت سر گذاشتن گردهمایی ملی هر دو حزب، هر دو کاندیدا وعده دادند که به کارزار انتخاباتی خودبازگردند. پرزیدنت ترامپ از قبل برای یک گردهمایی با حضور هوادارانش در نیوهمپشایر در روز جمعه برنامه دارد. بایدن نیز در هفته اول ماه سپتامبر، در چهار ایالت برنامه‌های انتخاباتی دارد.

XS
SM
MD
LG