لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۵

پنتاگون کنترل‌ بر روی اطلاعات محرمانه را افزایش می‌دهد 


پنتاگون، روز چهارشنبه ۱۴تیرماه اعلام کرد که قصد دارد کنترل‌ها بر روی اطلاعات محرمانه را تشدید کند.

پنتاگون همچنین گفت، اقدامات جدید شامل «انتصاب افسران کنترل فوق سری»، «ایجاد یک دفتر جدید برای تهدیدات داخلی» و «طرح‌هایی برای سیستم‌های شناسایی دستگاه‌های الکترونیکی در مناطق کاری طبقه‌بندی شده، سری و فوق سری» می‌باشد.

این تصمیم پس از حادثه افشای اسنادی که منجر به دستگیری یک عضو گارد ملی هوایی آمریکا در ماه آوریل و متهم شدن او به جرم انتشار اسناد طبقه‌بندی شده در برنامه پیام‌رسان دیسکورد شد، اتخاذ شده است.

جک داگلاس تشیرا، ۲۱ ساله، از نورث داتون، ماساچوست، ماه گذشته به شش مورد نگهداری و انتقال آگاهانه اطلاعات طبقه‌بندی شده مربوط به دفاع ملی، متهم شد.

آقای تیشیرا به نشت اطلاعات امنیتی و دفاعی محرمانه از طریق کپی و انتقال غیرقانونی این محتویات محرمانه متهم است. او در صورت محکومیت شاید ۱۵ سال زندانی شود.

او متهم به افشای بین پنجاه تا صد سند محرمانه عمدتا درباره جنگ اوکراین و اطلاعات محرمانه درباره متحدان آمریکا است.

جک تیشیرا یک متخصص فناوری اطلاعات است که در پایگاه گارد ملی هوایی اوتیس در ایالت ماساچوست کار می‌کرد. او از نظر نظامی رتبه پایینی داشت و همین موجب نگرانی‌هایی شده است.

اف‌بی‌آی می‌گوید جک تیشیرا ابتدا متونی را در چت‌روم شبکه دیسکورد فاش کرد و بعد شروع به انتشار عکس‌های اسناد در سه ماه پیش کرد.

بعد از این که اسناد خارج از محیط این چت روم منتشر شد، وزارت دفاع آمریکا از افشای اسناد مطلع شد.

XS
SM
MD
LG