لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۸

پاتریشا اسمیت، مهمان ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی کیست


پاتریشا اسمیت، مادر دیپلمات آمریکایی که در حمله بنغازی جان خود را از دست داد، مهمان ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی
پاتریشا اسمیت، مادر دیپلمات آمریکایی که در حمله بنغازی جان خود را از دست داد، مهمان ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی

دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی برخی چهره های جدید را رو کرده است. اینبار او پاتریشا اسمیت را دعوت کرد که از منتقدان هیلاری کلینتون است.

پاتریشا اسمیت مادر «شان اسمیت»، یک دیپلمات آمریکایی است که در سپتامبر سال ۲۰۱۲ و طی حمله تروریستی به مجموعه دیپلماتیک آمریکا در بنغازی در لیبی جان خود را از دست داد، حمله ای که برخی هیلاری کلینتون و ایمیل های او را به خاطر آن مقصر دانسته اند.

بنا به گزارش خبرگزاری ان بی سی نیوز، دونالد ترامپ از پاتریشا اسمیت دعوت کرده که در آخرین مناظره انتخاباتی میان دو نامزد اصلی شرکت کند.

خانم اسمیت همواره یکی از منتقدان صریح هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا، بوده است. پس از مرگ پسرش در حمله بنغازی، هم و غم او روشن کردن وقایعی است که منجر به فاجعه بنغازی در سال ۲۰۱۲ شده بود.

در همین راستا، خانم اسمیت در مجمع ملی حزب جمهوریخواه در ماه ژوئیه یک سخنرانی احساسی داشت که در آن گفت «شخصا» خانم کلینتون را مقصر مرگ پسرش می داند و کلینتون را به خاطر «قتل» فرزندش متهم کرد.

خانم اسمیت به همراه والدین یک قربانی دیگر در واقعه بنغازی در تابستان سال جاری به خاطر مرگ ناعادلانه فرزندانشان علیه خانم کلینتون اقامه دعوی کردند و در آن مدعی شدند که استفاده خانم کلینتون از سرورهای نا امن منجر به این حمله شده است.

در واکنش به دعوت آقای ترامپ، خانم اسمیت گفت شخصا او را نمی شناسد ولی از دعوت آقای ترامپ به دلایل شخصی استقبال کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG