لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ایران ۰۵:۴۴

مردان فلسطینی مسلح به کارد و تفنگ روز سه‌شنبه در اورشلیم و حوالی تل‌آویو دست‌کم سه نفر را کشته و چندین نفر را مجروح کردند.

در حمله دو مرد فلسطینی مسلح به کارد و تفنگ به مسافران اتوبوسی در اورشلیم، دو نفر کشته و چهار نفر مجروح شدند. پلیس یکی از مهاجمان را کشته و دیگری را دستگیر کرد.

دقایقی بعد از این حمله، یک مرد فلسطینی اتومبیل خود را به یک ایستگاه اتوبوس در محله یهودیان افراطی ارتدوکس کوباند. ویدئوی ضبط شده در دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که او سپس از اتومبیل خارج شد و با ساطور به افراد حمله کرد. او یک نفر را کشت و شش تن دیگر را مجروح کرد. او سپس به ضرب گلوله یک عابر از پای درآمد.

موج درگیریهای اخیر میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از اوایل ماه جاری شدیدترین ناآرامی میان دو طرف در سال‌های اخیر است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در دولت این کشور برای رسیدگی به همین مسئله جلسه اضطراری تشکیل داد.

مقامات می‌گویند وزیر امنیت عمومی اسرائیل در حال بررسی گزینه محاصره و جداسازی محله‌های فلسطینی‌ها در شرق اورشلیم است. بسیاری از مهاجمان فلسطینی در دو هفته اخیر ساکن این مناطق بوده‌اند.

در دو هفته‌ای که از آغاز موج ناآرامی‌های تازه میان اسرائیل و فلسطینی‌ها، هفت شهروند اسرائیل و ۲۸ فلسطینی از جمله ده مهاجم و هشت کودک کشته شده‌اند.

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG