لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۰

حملات فلسطینیان با چاقو به اسرائیلی‌ها همچنان ادامه دارد


حملات فلسطینی‌ها با چاقو علیه اسرائیلی‌ها روز دوشنبه ۲۰ مهر ماه نیز ادامه یافت.

در حالی که خشونت‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها با زخمی کردن دو اسرائیلی به ضرب کارد دو فلسطینی ادامه یافت، نخست وزیر اسرائیل انگیزه این حملات را نابودی اسرائیل عنوان کرد.

در درگیری روز دوشنبه نیروهای امنیتی و امدادگران اسرائیلی با دو فلسطینی در کرانه غربی رود اردن، یک فلسطینی کشته و دیگری زخمی شد. درگیری پس از آن روی داد که دو فلسطینی با کارد دو اسرائیلی را زخمی کردند. گفته می‌شود حال یکی از مجروحین وخیم است.

حملات فلسطینی ها با چاقو به اسرائیلی ها ادامه دارد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

کمی پیش از این رویداد، در فاصله نه چندان دور از مسجد اقصی یک زن فلسطینی با کارد به یک پلیس در بخش قدیمی اورشلیم حمله و وی را زخمی کرده بود.

تشدید حملات فلسطینی‌ها پلیس اسرائیل را به حال آماده باشد کامل درآورده است.

در پی تداوم خشونت‌ها، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در جلسه افتتاح دوره زمستانی پارلمان آن کشور گفت، این حملات را نباید به خشم فلسطینی ها نسبت داد.

او گفت "یک بار برای همیشه باید درک کرد که ترور، ناشی از ناراحتی از نبود پیشرفت در روند دیپلماتیک نیست. ترور ناشی از آرزو برای نابودی ما است، و این محرکی برای ترور در روزهای نخستین صهیونیسم و امروزه بوده و هست."

به گفته پلیس اسرائیل، در حمله دیگری در بخش شرقی اورشلیم یک مرد فلسطینی با کارد به یک پلیس اسرائیلی حمله کرد، ولی جلیقه محافظ پلیس از فرو رفتن کارد به بدن او جلوگیری کرد و در نهایت مهاجم به ضرب گلوله از پای درآمد.

پلیس در این باره گفت "در حال حاضر در حال تحقیق هستیم که آیا ضارب اهل اورشلیم است یا از منطقه فلسطینی ها. تروریست در محل حمله کشته شد. تدابیر امنیتی بالا در اورشلیم برقرار است و ۳ هزار و ۵۰۰ افسر پلیس در اورشلیم و واحدهای ویژه گشت در مرز در حال مراقبت هستند."

این آخرین حمله از موج حملات در اورشلیم است که در ارتباط با ناآرامی‌ها در مورد مسجد اقصی صورت می‌گیرد.

در همین حال در روز دوشنبه، دادگاهی در اسرائیل بازداشت یک شهروند عرب اسرائیلی را تمدید کرد. این مرد یکشنبه خودرو خود را به داخل صف اتوبوس در شهری در شمال اسراییل راند و ۴ نفر را مجروح کرد. سپس از خودرو خارج شد و با چاقو به دیگران حمله کرد.

در ناآرامی‌های اخیر میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تاکنون ۴ اسرائیلی و ۲۴ فلسطینی کشته شدند که بخشی به دلیل خشم مسلمانان از دسترسی یهودیان به مجموعه مسجد اقصی است.

کابینه اسرائیل نیز به اتفاق آرا ۴ سال مجازات حبس را برای پرتاپ کنندگان سنگ و کوکتل مولوتف تصویب کرد .

XS
SM
MD
LG