لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

ملاقات نمایندگان معترضان پاکستانی با نمایندگان مجلس


تجمع معترضان پاکستانی در مقابل ساختمان مجلس آن کشور در اسلام آباد
تجمع معترضان پاکستانی در مقابل ساختمان مجلس آن کشور در اسلام آباد

نمایندگان هزاران معترض پاکستانی که در خارج از مجلس آن کشور در پایتخت جمع شده‌اند، روز چهارشنبه با سیاستمدارانی که در تلاش برای پایان دادن به بحران هستند ملاقات کردند، اما به نظر می‌رسد چالش‌های اصلی، از جمله درخواست آنها برای استعفای نخست وزیر همچنان برجا است.

معترضان بیش از دو هفته پیش در اسلام‌آباد به هم پیوستند و خواهان کناره‌گیری نواز شریف شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مذاکرات روز چهارشنبه نشان داد امکانی برای کاهش تنش در پی درگیری‌های خشونت‌بار بین تظاهرکنندگان و پلیس در اسلام‌آباد بوجود آمده است؛ اما تلاش‌های اخیر برای پایان دادن به بحران ناکام مانده است.

گروهی از سیاستمداران پاکستان با نمایندگان عمران خان و طاهر القادری، دو رهبر معترضان، ملاقات کردند. یکی از آنها در یک نشست خبری گفت در مذاکرات پیشرفتی صورت گرفته است، با این حال یادآور شد که باید محتاط بود.

سیاستمداران همه از جناح اوپوزیسیون هستند، و نه از دولت، بنابراین هر توافقی که به دست آید، لزوماً قابل اجرا نخواهد بود. با این حال، نمایندگان اردوی عمران خان گفتند آنها نیز انتظار دارند با مذاکره‌کنندگان دولت ملاقات کنند.

قادری همچنین گفت درخواست او برای کناره‌گیری نواز شریف پابرجا است.

آقای شریف گفته است چنین درخواستی را قبول نخواهد کرد. اما در علامتی آشتی‌جویانه، قادری از طرفداران خود خواست از محوطه چمن جلوی ساختمان مجلس دور شوند.

عمران خان هنوز درباره مذاکرات اظهار نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG