لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۳

دیدگاه‌ | یادداشت مایک پنس در نشنال ریویو: خشونت‌ها در اسرائیل نتیجه ضعف بایدن است


راکت‌هایی که از سوی غزه به سمت اسرائیل شلیک می‌شود
راکت‌هایی که از سوی غزه به سمت اسرائیل شلیک می‌شود

مایک پنس معاون رئیس جمهوری قبلی آمریکا در مطلبی در «نشنال ریویو» و با اشاره به وقایع اخیر خاورمیانه نوشت جو بایدن قدرت را با ضعف، وضوح اخلاقی را با سردرگمی و وفادارای را با خیانت عوض کرد.

مایک پنس در این مطلب نوشت: «دولت ترامپ-پنس، در را به روی آینده صلح در خاورمیانه با تعهد قاطع از کشور اسرائیل، باز کرد. ولی حالا اسرائیل شاهد بدترین شکل از گسترش خشونت‌ها دستکم در هفت سال گذشته است که نتیجه مستقیم ضعفی است که دولت بایدن از روز اول شروع به کار خود، نشان داده است.»

معاون قبلی رئیس جمهوری آمریکا گفت: در دولت ترامپ-پنس، ما قاطعانه به جهان نشان دادیم که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. ما از توافق خطرناک هسته‌ای ایران که در دولت بایدن-اوباما حاصل شده بود و بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان را به انبانی از پول نقد مجهز کرده و در راهی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار داده بود، خارج شدیم.

مایک پنس افزود: ما حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان و شهرک‌های یهودی‌نشین در جودا و سامریه را به رسمیت شناختیم و پرزیدنت ترامپ، وعده‌ای که از سوی خیلی از رئیس جمهوری‌های جمهوری‌خواه و دموکرات داده شده ولی عملی نشده بود را اجرا کرده و سفارت آمریکا را به اورشلیم، پایتخت اسرائیل منتقل کرد.

آقای پنس افزود در هر مقطعی دموکرات‌ها و کسانی که خود را کارشناس سیاست خارجی می‌نامند، هشدار دادند که عملکرد دولت ما خطرناک است و به خونریزی منتهی می‌شود. ولی در واقعیت، دولت ما به توافق‌های ابراهیم دست یافت که توافق‌های صلح دیگری میان اسرائیل و کشورهای عربی حاصل کرد و بزرگترین دستاورد بزرگ در صلح منطقه در دهه‌های اخیر بود.

معاون رئیس جمهوری قبلی آمریکا نوشت: «هر بیانیه‌ای که دولت بایدن-هریس می‌دهد، مبتنی بر این قیاس خطا میان اسرائیل و حماس است. یکی کشوری مستقل با حاکمیتی مشروع و متحدی قابل اعتماد است و دیگری نهادی که از به لحاظ بین‌المللی نهادی تروریستی شناخته شده و بیش از سه هزار راکت به سوی خانواده‌های و کسب و کارهای یهودیان از هفته گذشته تاکنون شلیک کرده است.

مایک پنس در پایان افزود: آمریکایی‌ها باید برای صلح در اورشلیم دعا کرده و بدون هیچ‌گونه عذرخواهی در کنار بزرگترین متحدمان اسرائیل و تا زمانی که خشونت بی‌اثر شده و امنیت اسرائیل برقرار شود، بایستند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

در همین مورد بخوانید:

دیدگاه | یادداشت یک نویسنده در نیویورک تایمز: طرح صلح مضحک جرد کوشنر شکست خورده است

XS
SM
MD
LG