لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۵

دیدگاه | وزیر دفاع ایالات متحده: پنتاگون باید برای تهدید بسیار بزرگتری از جنگ آماده شود


لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا

لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده در یادداشتی در روزنامه واشینگتن پست اعلام کرد هرچند به لحاظ نظامی، آمریکا در وضعیتی عالی است ولی با توجه به تغییرات فناوری،‌ تضمینی نیست که ایالات متحده همین طور در اوج بماند.

وزیر دفاع آمریکا در این مطلب که روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت منتشر شد، گفت: «پایه اصلی قدرت دفاعی آمریکا، در بازدارندگی است و این که دشمنان ما نتایج هرگونه مناقشه‌ای را خوب درک کنند.»

لوید آستین افزود: ما بهترین در جهان هستیم ولی در بهترین وضعیت بودن در امروز، تضمینی برای ادامه آن برای فردا نیست؛ نه در عصری که فناوری به تنهایی اشکال جنگ‌افزاری را تغییر داده و همچنین دشمنان‌ ما با جدیت در پی بی‌اثر‌ کردن این پیش بودن ما هستند.

لوید آستین گفت: «ما نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم. چیزی که به آن نیاز داریم، ترکیبی درست از فناوری‌، مفاهیم و توانایی‌های عملیاتی است که همه با هم در شبکه‌ای ترکیب شده که کارآمد، منعطف و باقابلیت باشد و هر متخاصمی را به لحظه‌ای درنگ وادار کند.»

وزیر دفاع آمریکا این روش را «بازدارندگی تلفیقی» نامیده و گفته است: «نیروهای نظامی ایالات متحده دیگر با این روش کنار نمی‌ماند و پشتوانه‌ای محکم برای دیپلماسی ایالات متحده برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی خواهد بود که تمامی ابزارها را قدرت ملی ما به کار می‌گیرد. همان‌گونه که پرزیدنت بایدن تصریح کرده، دیپلماسی باید اول باشد و استفاده از قدرت باید آخرین گزینه باشد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG