لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

دیدگاه | یادداشت مایک پنس: پیروزی‌های دولت ترامپ را مبنای پیشبرد آزادی آمریکایی قرار دهیم


مایک پنس، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در یک کنفرانس خبری درباره ویروس کرونا در کاخ سفید. ۱۳ مارس ۲۰۲۰
مایک پنس، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در یک کنفرانس خبری درباره ویروس کرونا در کاخ سفید. ۱۳ مارس ۲۰۲۰

مایک پنس، معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا و رئیس سازمان «پیشبرد آزادی آمریکایی»، در یادداشتی در روزنامه واشنگتن تایمز نوشته است در دولت ترامپ-پنس، ما اقتصاد را احیا کردیم، دست به بازسازی ارتش زدیم، احترام به قانون اساسی ایالات متحده را به دادگاه های فدرال برگرداندیم، و جایگاه آمریکا را در صحنه جهانی تثبیت کردیم.

مایک پنس می گوید ما از آزادی بیان، آزادی مذهب، و حق حیات برای هر نوزاد متولد نشده دفاع کردیم. ما مرزهای خود را امن کردیم، مانع مهاجرت غیرقانونی شدیم، نیروی فضایی را بنیان گذاشتیم، توافق های تاریخی صلح در خاورمیانه را امضا کردیم، و بزرگترین بسیج ملی از جنگ جهانی دوم را در واکنش به همه گیری ویروس کرونا به راه انداختیم. اکنون، بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی واکسن زده اند، کشور ما التیام می یابد، و با بازگشت به زندگی عادی پس از یک سال محنت، اقتصاد ما دوباره می غرد.

اما دولت بایدن و دموکرات ها در کنگره از روز نخست رویکرد به شدت متفاوتی را در پیش گرفتند. رویکردی که قدرت دولت فدرال را گسترش می دهد و ایدئولوژی چپ گرایانه را در برابر منطق همه فهم ارتقا می بخشد و به شکلی بی سابقه آینده آمریکا را تهدید می کند.

پرزیدنت بایدن طی دو ماه و نیم بدترین بحران مرزی در تاریخ آمریکا را پدید آورده است. دموکرات ها قصد دارند با بزرگ ترین افزایش مالیات در نیم قرن گذشته اقتصاد ما را نابود کنند. کوهی از مقررات تازه که نابود کننده فرصت های شغلی است و بسط عظیم برنامه های رفاه به مدیریت دولت در دستور کار است. آقای بایدن با الحاق دوباره به «پیمان تغییرات اقلیمی پاریس» در برابر بروکرات های بین المللی زانو زده و با لغو خط لوله «کی استون» به خواست افراطیون محیط زیستی تمکین کرده است. بهای همه این ها را کارگر آمریکایی می پردازد.

دموکرات ها به جای یکپارچه کردن همه آمریکایی ها کشور را با خط کشی های نژادی، قومی، جنسی و طبقاتی تکه تکه کرده اند.

اگر این روند به چالش کشیده نشود چپ افراطی به آن ادامه خواهد داد.

از این رو، یک سازمان به نام «پیشبرد آزادی آمریکایی» را به راه انداخته ام که مدافع سیاست های موفق دولت ترامپ-پنس است؛ سیاست هایی که به رفاهی کم سابقه در داخل کشور و بازگرداندن اقتدار آمریکا در خارج منجر شد.

«پیشبرد آزادی آمریکایی» خود را به این گزاره متعهد کرده است: حق هر آمریکایی برای زندگی، کار، و پرستش در آزادی.

ما برای دستیابی به این هدف مدافع سیاست های محافظه کارانه و منطبق بر عقل سلیم هستیم که در خدمت نیازهای هر روزه آمریکایی ها است، نه در خدمت گروه های دارای منافع خاص و فلسفه هایی منسوخ برای جهانی که مدت ها زمان آن گذشته است.

سیاست های دولت ترامپ-پنس کشور ما را در مسیر آزادی قرار داده است. «پیشبرد آزادی آمریکایی» با حمایت میهن دوستان در سراسر کشور، و الطاف پروردگار، کمک می کند اطمینان یابیم به شکل دادن آینده ای از آزادی برای همه مردم آمریکا ادامه خواهیم داد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

در همین مورد، یک دیدگاه دیگر را نیز بخوانید:

دیدگاه | یادداشت کامالا هریس: خروج گسترده زنان از نیروی کار، یک وضعیت اضطراری ملی است

XS
SM
MD
LG