لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۵

دیدگاه | یادداشت وزیر دفاع ایالات متحده: آمریکا نمی‌تواند به تنهایی به مسئولیت‌هایش عمل کند؛ از این رو به ناتو باور داریم


لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در حال ورود به پنتاگون. ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در حال ورود به پنتاگون. ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست نوشته است پرزیدنت بایدن دو هفته پیش تصریح کرد دیپلماسی ابزار اصلی ما در تعامل با جهان خواهد بود و باید اولین ابزار مورد نظر ما نیز باشد. رئیس جمهوری آمریکا همزمان این را تشخیص می‌دهد که تمام تصمیم‌ها و اقدامات ما باید از موضع قدرت گرفته و انجام شود.

لوید آستین می گوید برای وزارت دفاع آمریکا این به معنای به کار گرفتن نیروی معتبر و آماده برای پشتیبانی از کار دشوار دیپلماسی است. این یعنی کار تنگاتنگ با متحدان و شرکا برای اطمینان از تامین منافع مشترک و ترویج ارزش های مشترک در خارج از مرزهای ما. به زبان ساده، ما نمی توانیم به تنهایی به مسئولیت های مان عمل کنیم.

این پیامی است که من چهارشنبه در نشست وزیران دفاع ناتو ارائه خواهم داد. ما باید با همدیگر مشورت کنیم، با هم تصمیم بگیریم، و با هم دست به اقدام بزنیم.

ما همچنان برای یافتن یک راه حل سیاسی در افغانستان تلاش می کنیم و می کوشیم مانع آن شویم که آن کشور دوباره مامن تروریست ها شود. همزمان، رفتارهای خصمانه و تهدید آمیز رقبای استراتژیک جسارت یافته مانند چین و روسیه تأییدی بر باور ما به امنیت همگانی است.

از این رو اولین تماس تلفنی‌ام در مقام وزیر دفاع آمریکا با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، بود. در روزهای پس از آن هم تماس های مشابهی با همتایان خود در ناتو و متحدان عمده در منطقه هند و اقیانوس آرام و شرکا در سراسر جهان داشتم.

می خواستم آن ها بدانند ایالات متحده دوباره رهبری را در دست خواهد گرفت. می خواستم بدانند هم تیمی های خوبی خواهیم بود.

ما اروپا را ترک نخواهیم کرد. در واقع، از پیش طرح کاهش نیروهای آمریکا در آلمان را متوقف کرده ایم. هر تصمیمی هم در نتیجه بررسی موقعیت جهانی نیروهای مان با مشورت با متحدان و شرکا گرفته خواهد شد.

اتحادها باری بر دوش نیستند؛ مزایایی برای امنیت فردی و همگانی ما هستند. پایبندی به اصول مشترک ما بر سر دموکراسی، آزادی های فردی، و حاکمیت قانون ما را آسیب پذیرتر نمی کند؛ از ما تیمی قویتر خواهد ساخت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG