لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

برنامه اوباما بعد از ترک کاخ سفید: دو هفته می خوابم


باراک اوباما می خواهد پس از اینکه کاخ سفید را ترک کرد دو هفته بخوابد. این حرفی است که به نوشته تایم، روز سه شنبه آقای اوباما دست کم به شوخی در دانشگاه ایالتی کشاورزی و فنی کارولینای شمالی گفت.

به نوشته مجله تایم، باراک اوباما همچنین گفت از دیگر برنامه هایش در زمان بعد از دوره ریاست جمهوری این است که میشل، همسرش را برای تعطیلات به یک سفر «خیلی خوب» ببرد.

باراک اوباما در این دانشگاه در پاسخ به سوالی که نظرش درباره اظهارات ورزشکاران درباره مسائل نژادی چیست، به محمد علی، اسطوره بوکس و آرتور اش، ستاره تنیس اشاره کرد و گفت با اینکه رویکردهای آنها متفاوت بود - علی پر انرژی و اش فروتن بود - هر دوی آنها در این گفتگوی ملی [درباره مسائل نژادی] مشارکت قابل توجهی داشتند.

باراک اوباما گفت همچنان به کار روی برنامه هایی که او و همسرش در دورانی که در کاخ سفید بودند مبتکر آن بودند، ادامه خواهد داد، از جمله برنامه «بگذارید دختران یاد بگیرند» که روز سه شنبه، روز جهانی دختر را با تعهدات بیشتر بخش خصوصی برای گسترش دسترسی دختران به آموزش در سطح جهان جشن گرفت.

یک برنامه ابتکاری دیگری هم که باراک اوباما قصد ادامه کار روی آن را دارد بر ایجاد فرصت های پیشرفت برای مردان جوان اقلیت ها متمرکز است که عمدتا با موانع مختلفی برای پیشرفت در جامعه روبرو هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG