لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۲

اوباما: روابط بین نژادها بهتر شده اما هنوز کار زیادی باید انجام شود


اوباما در این مراسم دکتری افتخاری دریافت کرد.
اوباما در این مراسم دکتری افتخاری دریافت کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه هوارد در شهر واشنگتن، دانشگاهی که از نظر تاریخی عمدتا سیاهپوستان در آن تحصیل می کنند، سخنرانی کرد. او در این سخنان گفت روابط بین نژادی در سه دهه گذشته بهبود یافته اما هنوز کار زیادی باید در این خصوص انجام شود.

اوباما گفت: "آمریکا تقریبا در تمام زمینه ها بهتر از زمانی است که من از دانشگاه فارغ التحصیل شدم." او که اولین رئیس جمهوری سیاهپوست در ایالات متحده است در سال ۱۹۸۳ فارغ التحصیل شده است. او گفت هنوز نژادپرستی و نابرابری در استخدام، دستمزد و سیستم قضایی وجود دارد.

یکی از دانشجویان دانشگاه هوارد که فارغ التحصیلی خود را روز شنبه جشن گرفت.
یکی از دانشجویان دانشگاه هوارد که فارغ التحصیلی خود را روز شنبه جشن گرفت.

او خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه هوارد گفت اگر خواستار تغییر هستند باید در نظام دموکراتیک مشارکت فعال داشته باشند.

او سپس ۲۳۰۰ جوان آمریکایی را که از این دانشگاه در پایتخت آمریکا فارغ التحصیل شدند به رای دادن در انتخابات و رای دادن نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری بلکه در تمامی رای گیری های ترغیب کرد.

او گفت: "در مقایسه با زمان فارغ التحصیلی من نرخ فقر کاهش یافته، شهرهای آمریکا دستخوش رنسانس شده اند و زنان بیشتری کار می کنند و درآمد بالاتری دارند."

باراک اوباما در همین مراسم دکتری افتخاری دریافت کرد.

نطق رئیس جمهوری آمریکا در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه هوارد، اولین و یکی از سه نطق او برای فارغ التحصیلان است که در دستور کار او قرار دارد. او قرار است نیمه ماه مه در دانشگاه راتگرز در نیوجرسی سخنرانی کند و سپس در دوم ماه ژوئن در میان فارغ التحصیلان دانشگاه نیروی هوایی آمریکا در کلرادو سخنرانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG