لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۹

واکنش اوباما به ورزشکاری که هنگام سرود ملی آمریکا به اعتراض می نشیند


کالین کپرنیک، موقع سرود ملی آمریکا به اعتراض می نشیند
کالین کپرنیک، موقع سرود ملی آمریکا به اعتراض می نشیند

پرزیدنت اوباما می گوید اینکه بازیکنی در هنگام پخش سرود ملی ایالات متحده، به اعتراض می نشیند، استفاده او از حق آزادی بیان است که در قانون اساسی آمریکا مورد تاکید قرار گرفته است.

کالین کپرنیک، بازیکن کوارتربک تیم فوتبال آمریکایی سانفرانسیسکو ده روز پیش هنگامی که سرود ملی آمریکا پیش از آغاز بازی فوتبال خوانده می شد، در اعتراض از جای خود برنخواست. او گفته است که در اعتراض به تبعیض های نژادی در آمریکا این حرکت نمادین را انجام داده است. این اقدام او بازتابهایی در آمریکا به همراه داشت.

آقای اوباما روز دوشنبه، ۱۵ شهریور در سفر آسیایی خود، وقتی درباره اهمیت پرچم و سرود ملی آمریکا سخن می گفت، به کپرنیک اشاره کرد و گفت اعتراض نمادین از سوی ورزشکاران در آمریکا بی سابقه نبوده است.

آقای اوباما در یک کنفرانس خبری در چین افزود: "من فکر می کنم او به موضوعاتی مهم توجه دارد که باید مطرح بشوند. حداقل، کاری که او انجام داده باعث شده گفتگوهایی در این موضوعات راه بیافتد."

بلند نشدن کپرنیک منجر به انتقادات زیادی از او شده که او را متهم کرده اند به بی احترامی به ایالات متحده آمریکا. و این نخستین بار است که آقای اوباما در مورد معضل کپرنیک چیزی گفته است.

کپرنیک در توضیح حرکت اعتراضی اش روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت عاشق این کشور است و حرکت اعتراضی اش در راستای بهتر کردن آمریکا است و نه ابراز انزجار.

XS
SM
MD
LG